Home / Teknoloji / Youtube'un Yeni Gözdesi: Connect

Youtube'un Yeni Gözdesi: Connect

Youtube yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.Youtube’un Yeni Gözdesi: Connect

Dünya’nın en büyük video izleme platformu Youtube, Periscope’a rakip olacak yeni bir sistem üzerinde çalışıyor. Yapılacak olan yeni sistem ile, canlı yayınları Periscope tarzında gerçekleştirmek mümkün olacak. Hatta kişiler isterlerse eski yayınları da izleyebilecekler. Youtube’un yeni geliştirmekte olan bu sistem, hazır olduğu anda kullanıcılarla buluşturulacak.

Geçtiğimiz günlerde Youtube yeni bir özelliğini daha duyurmuş, Youtube Red ile reklamsız Youtube içeriklerini ücretli olarak kullanıcılarına sunmuştu. Ardından çok geçmeden stream kafasına bürünen Youtube, şimdilerde Periscope’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Mobil yayın anlamında adeta bir dev olan Periscope, Dünya’nın en büyük video platformu Youtube ile rekabet halinde olacak. Rekabetin artmasından da en çok karlı çıkan yine biz kullanıcılar olacak.

Peki Youtube’un yeni gözdesi: connect bizlere neler getirecek?

Youtube tarafından geliştirilmekte olan bu sistem; Periscope gibi çalışan bir mobil yayıncılık platformu olacak. Canlı yayın yapabilmeye olanak tanıyacak. Ancak bunu Periscope’dan ayıran bir özelliği de olacak. Youtube, önceki yayınları izlemeye olanak tanıyan geliştirme ile birlikte Connect’i piyasaya sunacak. Kullanıcılar isterlerse, Youtube Connect ile eski yayınları da izleyebilecekler. Bunu yapabilmek için bir buton olacak ve aktifleştirildiğinde aktif hale getirilmiş olan videolar kullanıcılar tarafından tekrar izlenebilecek. Tabi yayıncı buna izin verirse. Bu noktada Youtube Connect’in piyasaya çıkacak olması, Periscope’u zor günlerin beklediğinin de habercisi olma niteliğini taşıyor. Çünkü bir Dünya devi olan Youtube, alanının en iyisi olan Periscope’u egale edecek gibi görünüyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir