TWITTER ENGELLENDİ

22 Temmuz 2015 Çarşamba, 20:06
TWITTER ENGELLENDİ

Twitter son dakika gelişmesi ile erişime kapatıldı.

TWITTER ENGELLENDİ

Twitter son dakika gelişmesi ile erişime kapatıldı. Suruç olaylarına ilişkin yerel bir mahkemenin aldığı karar neticesinde Twitter tamamen erişime kapatıldı. Suruç’ta ki patlamaya ilişkin görüntülerin paylaşılması sebebi ile mahkeme Twitter adlı sosyal medyaya giriş yasağı getirdi. Kararı dün alan yerel mahkeme taraflara kararın gerekçelerini gönderip uyarıda bulundu.

İNCELEME BAŞLATILDI

Toplamda 107 adet URL için yasak getiren Türkiye’ye cevaben 50 adet URL Twitter üzerinden kaldırıldı. Twitter 50 adet URL kaldırdığını belirtirken, 57 adet diğer URL içinde çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

TWITTER BEKLENİYOR

İncelemelerini devam ettirdiğini söyleyen Twitter yönetimi ise, kısa zamanda incelemeleri bitireceğini ifade etti. Twitter tüm linkleri yasakladığı ve kaldırdığı zaman ise yeniden iletişim sağlanabilecek. Şuanda bazı kullanıcılar DNS yöntemini kullanarak hala daha Twitter üzerinden erişimlerine devam edebiliyorlar.

ERİŞİM YENİDEN AÇILDI

Saat 14:30 itibarı ile ise kullanıcılar Twitter’a girmeye başladılar. Yasağı kaldıran TİB Twitter’ın gerekli önlemleri aldığını açıkladı.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.