Home / Teknoloji / Spotify Telifleri Ödemeye Başlıyor

Spotify Telifleri Ödemeye Başlıyor

Spotify, yayın hayatından bu yana biriken telifleri ödemeye başlayacak. Spotify Telifleri Ödemeye Başlıyor

Yayın hayatına başladığı andan itibaren telifleri ödemeyen Spotify, sonunda anlaşma masasına oturdu. Tüm müzikler ve albümler için telif ödemeye başlayacak. Spotify, milyonlarca farklı kültür ve tarza hitap eden hemen hemen her ülkeden müziği müzik sever kullanıcılarına ulaştırıyor. Hal böyle olunca da gündeme telif hakları ve yayın hakkı geliyor. Soundcloud’un izinden giden Spotify, anlaşmaya karar verdi ve tüm kitlelere olan telif hakkından doğan telif ücretlerini ödemek konusunda masaya oturdu. Ödenecek olan telifler, Spotify’ın ilk yayın hayatından bu yana geçen tüm süreyi ve içerikleri kapsayacak. Hal böyle olunca da yüklü bir miktar ödeme yapacağını belirtmek yanlış olmayacaktır.

Spotify, Apple Music’i de geçmişti

Yayın hayatına bomba gibi giriş yapıp listeleri alt üst eden Spotify, Apple Music ekibini de mağlup ederek zirveyi korumuştu. Apple Music bir süre çıkış grafiği elde etmiş olsa da etkisi çabuk söndü ve zirveyi popüler uygulama Spotify almıştı. Ancak teliflerle başı beladan kurtulmayan Spotify telifleri ödemeye başlıyor ve tartışmalara son veriyor.

Spotify milyonlarca kullanıcı tarafından seviliyor ve tercih ediliyor.

Peki Spotify nedir, ne imkanlar sunuyor?

Spotify bir müzik dinleme platformu aslında. Mobil cihazlar ve bilgisayarlar için uygulaması mevcut. Buralardan isterseniz ücretsiz isterseniz aylık 13 TL karşılığında premium üyelik alabiliyorsunuz. Bu sayede cihazlarınızdan müzik keyfini doyasıya yaşayabiliyorsunuz. Ancak şöyle de bir imkan sunuyor Spotify, müzikleri internette çevrimdışıyken de dinleyebiliyorsunuz. Yani cihazlara bir kere kaydedilmiş müzikleri, tüm akıllı cihazlarınızda oynatma hakkına ve internete ihtiyaç olmadan yürütme imkanına da sahip oluyorsunuz.

 

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir