Home / Teknoloji / PERISCOPE'A TELİF HAKKI GELEBİLİR

PERISCOPE'A TELİF HAKKI GELEBİLİR

Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca kişinin kullanmakta olduğu Periscope uygulaması telif haklarını ihlal etmesi nedeni ile erişim engeli alabilir.

PERISCOPE‘A TELİF HAKKI GELEBİLİR

Dünya’da ve Türkiye’de milyonlarca kişinin kullanmakta olduğu Periscope uygulaması telif haklarını ihlal etmesi nedeni ile erişim engeli alabilir. Birçok kişinin canlı yayın aracı olarak kullandığı ve yayın yaptığı Periscope uygulamasında son dönemlerde yanan bir olay durumu ortaya çıkardı.

UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme maçında Fenerbahçe’nin olması sebebi ile bazı kimseler telif hakkı başka bir yayın kuruluşunda olmasına rağmen maçı ücretsiz bir şekilde yayınladılar. Bu durumun elbette hem yayıncı kuruluş hem de diğer hukukçuları rahatsız etmesi nedeni ile akıllara telif hakkı sorusu geldi.

DENETİMİ ÇOK ZOR

Denetimi konusunda çok zorlukların olduğunu ifade eden uzmanlar, özellikle şifreli maç yayını yapan kuruluşların bu duruma maruz kalması sebebi ile hukuki süreçlerin başlayabileceğini ifade ediyorlar. Denetim yapılmak istense bile anlık olarak yayın yapıldığı için bunun çok zor olacağı ifade ediliyor.

ERİŞİM ENGELİ GELEBİLİR

Uzmanlar ise bu konunun gündeme gelmesi ile Periscope uygulamasına bir engel gelebileceğini ifade ediyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir