Home / Teknoloji / Nokia ve Türk Telekom İş Birliği 4.5 G İçin Geliyor

Nokia ve Türk Telekom İş Birliği 4.5 G İçin Geliyor

4.5 G için bir girişim de Nokia ve Turk Telekomdan geldi. Nokia ve Türk Telekom İş Birliği 4.5 G İçin Geliyor

Son zamanlarda oldukça merak konusu olan 4.5 G, Türk Telekom ve Nokia iş birliği ile çözüme kavuşturulacak. Ülkemizde 4.5 G tesislerinin ve dolayısıyla da 4.5 G kullanım alanlarının artırılmasına yönelik olacak bu iş birliği 4.5 G ye geçiş yapacak kullanıcıları sevindirecek. 4.5 G destekleyen tesislerin şuan ülkemizin her noktasında yer almıyor oluşu gündemi hayli meşgul ederken, kullanıcılar da zaman zaman 4.5 G ile problem yaşayacaklarını düşünmeye başlamışlardı.

Peki çok tartışma konusu olan 4.5 G ne vaat ediyor?

4.5 G aslında hızlı ve kesintisiz bir internet deneyimini sağlamayı amaçlıyor. Ancak ülkemizde tesis konusunda sıkıntı yaşadığı için her noktada pek mümkün olmayacak. Hız konusuna da gelince, şöyle bir izah yöntemini izlemek daha mantıklı olacaktır.

Örneğin bir videoyu indirme hızınız 3 dakika ise 4.5 G ile bu hız 7-8 kat daha azalmış olacak karşınıza çıkacak. Saniyeler içerisinde bir çok download veya yürütme işlemleri yapılabilecek. Ama bu noktada da şöyle bir problem bulunuyor. Bu tarz işlemlerin hızlıca yapılması, kotanın olduğundan daha kısa sürede dolmasına neden olacak.

Bu da kota problemlerinin sorunlar yaratmasının ve yine kullanıcıların başına bela olacağının göstergesi. Çünkü ülkemizde halen adil kullanım kotası gibi bir problem bulunuyor ve tüm internet kullanıcıları bahsi geçen bu internet kullanımlarına yönelik adil kullanım kotası veya noktası probleminin çözüme kavuşturulmasını istiyor.

Nokia ve Türk Telekom iş Birliği 4.5 G için geliyor, belki de bahsi geçen adil kullanım kotası için de bir çözüm yolu açarlar.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir