Mobil Oyuncu Sayısı Artışta

24 Mart 2016 Perşembe, 16:06

Akıllı cihazlar, mobil oyun sektörünü büyütmeye devam ediyor. Mobil Oyuncu Sayısı Artışta

Teknolojinin günden güne gelişmesi elbette ki mobil uygulamalara da yansıyor. Mobil uygulamaların bir çok akıllı telefonda yer alması, uygulamadan çok oyunların da kullanılmasına, oyuncu sayılarında artışlar meydana gelmesine neden oluyor. Bir çok mobil oyuncu bu anlamda, mobil oyunları bağımlısı haline dönüşebiliyor. Ücretli, ücretsiz bir çok tarz ve farklı seçeneklerden oyun; milyonlarca kullanıcıyı barındırıyor. Bu oyunların bazıları oyun içi satın alımlar, bazılarıysa ücretli olarak oyunları indiriyorsunuz.

Bu noktada tüm seyahatlerinizde online veya offline olarak kullanabileceğiniz oyunları da cihazlarınızda barındırabiliyorsunuz. Özellikle tarayıcı tabanlı oyunlarda ki kullanım oranlarının azalması, mobil oyunlardaki artışı getirdi. Yapılan analizler ve incelemeler sonucu yapılan tespitler, mobil oyunların kullanımının arttığı yönde bilgiler vermektedir. Ayrıca doğal olarak mobil oyuncu sayısının da yüksek miktarda artış gösterdiğini belirtmek gerekiyor.

Mobil oyun dünyasında bir çok seçenek var.

Mobil oyunlar arasında bir çok seçenek var ancak; oyun içi satın alımlar sunan farmlama veya level ilerletmeli seviye yaklaşımlı oyunlar daha çok tercih ediliyorlar. Bu oyunları oynayanların sayısı diğerlerine oranla % 65 daha bağımlı olarak listelenmiş durumdalar. Tabi bu oyunların arasında da en çok tercih edilen oyunlar multiplayer olarak oynanabilen oyunlar. Yani rakiplerinizle online olarak karşılaşıyorsunuz. Rakibiniz telefon değil, gerçek kişiler oluyor. Bu platformda da mobil oyuncu sayısı artışta demek mümkün, çünkü büyük bir bölümü genç nüfus oluşturuyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.