Messenger'da Reklam Gösterilecek

26 Mart 2016 Cumartesi, 13:40

Messenger, yeni bir bomba ile gündemde. Messenger’da Reklam Gösterilecek

Facebook’un mesajlaşma uygulaması Messenger; yeni bir geliştirme ile daha gündemde. Oldukça sade ve kullanıcı dostu arayüze sahip Messenger, milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Ancak önümüzdeki ay pekte iyi olmayacağını düşüneceğimiz bir güncelleştirme ile karşımızda olacak.

Avrupa’nın önemli teknoloji sitelerinden biri tarafından elde edilmiş bilgilere göre Facebook, çok yakında Messenger üzerinde reklam gösterimini açmayı planlıyor. Ancak bu reklam gösterimi biraz farklı işleyecek. İşletme veya markanın sayfasına mesaj attığınızda reklamlar size gönderilecek, tıklamak isteyen kullanıcılar üzerinden de reklam gösterimi sağlanmış olacak.

Otomatik olarak işleyecek olan bu süreç, biraz can sıkacak gibi görünüyor. Ancak konu şuan sadece bir iddia niteliğinden öteye geçemeyecek kadar asılsız gözüküyor. Çünkü kullanıcıların neredeyse tamamı bu tarz bir uygulama olursa Facebook’un messenger uygulamasını telefonlarından kaldıracaklarını dile getiriyorlar.

Bu da Facebook’un hiç istemeyeceği şeylerden bir tanesi. Ancak gerçeklik kazanırsa Facebook’un da bu konuyla alakalı bir çalışmasının mutlaka kılıfına uydurulmuş versiyonunun olacağını da göreceğiz. Buradan hareketle Messenger uygulaması’nın eğer spam bir haber değilse, çok yakında reklam gösterimine gireceğini söylemek mümkün.

Messenger’da Reklam Gösterilecek ancak, reklamlar siz sayfaya mesaj attığınızda size iletilecek. Bu noktada kullanıcı isterse mesaj atar,  daha sonrasında reklam gösterebilirsiniz mantalitesi hakim durumda.

Buradan hareketle, gelecek olan geliştirme ile beraber işleyişin nasıl olacağı da merak konusu olarak kalmaya devam ediyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.