iOS 9.3 Problemli Çıktı

26 Mart 2016 Cumartesi, 16:01
iOS 9.3 Problemli Çıktı

Yeni gelen güncelleme, cihazlarda problemler ortaya çıkardı. iOS 9.3 Problemli Çıktı

Apple’in gözde işletim sistemi OS, iPhone cihazlar için geliştirmekte olduğu iOS sürümünün yeni güncellemesini duyurdu. iOS 9.3 güncellemesi de dağıtılmaya başlandı. İlk önce belirli daha sonra, tüm Dünya ülkeleri için aktif edilen güncelleme; bazı cihazlarda problemler ortaya çıkarmaya başladı. Cihazlarda kilitlenip, açılmama gibi bir hataya neden olan iOS 9,3 iPhone 5S ve altı cihazlar için kullanıma kapatıldı. Güncellemeyi alan cihazlar parolalarını girseler bile telefonlarını açamadılar. iCloud üzerinde bir sıkıntı olduğu tahmin edilen uygulama hemen iPhone 5S ve altı cihazlar için deaktif konuma getirilerek üzerinde çalışmalar yapmak üzere geri çağırıldı. iOS 9,3 güncellemesinde yaşanan sorun nedeniyle de Twitter ve diğer mecralardan Apple’a şikayet mesajları atıldı.

Apple gibi dev bir şirketin bu denli basit hatalar yapıp kullanıcı kitlesinde problemler yaşaması tartışılırken, diğer kullanıcılara yönelik bir şikayet henüz alınmış değil. Ancak konuyla alakalı bir paylaşım da mevcut değil. Bu yönde bir açıklama en azından özür bekleyen Apple kullanıcıları sosyal medya ortamlarının neredeyse tamamında şikayet yağdırdılar.

Milyonlarca Kullanıcı İndirdi

Apple iOS 9,3 ün geçen gün yayınlanan yeni güncellemesini milyonlarca kişi indirdi. iOS 9.3 problemli çıktı. Güncellemeyi aktif eden kişiler, 5S ve altı cihazlar ise güncellemede yaşadıkları problem yüzünden cihazlarını açamadılar. Daha sonrasında da zaten olay sosyal medya ve dijital medya platformlarına kaydı ve Apple güncellemeyi hemen geri çekmek durumunda kaldı.

Ahmet Yasin KÜÇÜKSAKAL | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.