Her Yönüyle 4.5G Teknolojisi

14 Mart 2016 Pazartesi, 16:38
Her Yönüyle 4.5G Teknolojisi

Her Yönüyle 4.5G Teknolojisini sizler için iyi ve kötü yönleriyle ele aldık. Her Yönüyle 4.5G Teknolojisi

Mobil teknoloji anlamında Dünya ülkeleri olarak büyük çaplı gelişmeler yaşıyoruz. Bu gelişmeler hayatımıza bir çok yararlı faaliyeti ve farkında olmadan esiri olduğumuz teknolojileri de getiriyor ne yazık ki.

Bu alanda en önemli olgulardan olan mobil cihaz teknolojileri de şu sıralar oldukça gündemde. Özellike mobil cihazların varlığına çok alıştığımız dönemlerde bir de internet kullanımlarında hız, kota gibi problemler ile karşılaşabiliyoruz. Ancak daha merak uyandırıcı bir konu var ki 4.5G kullanırsak bize getirisi ne olacak?

Hemen hemen herkes tarafından merak edilen 4.5G teknolojisini tüm yönleriyle sizler için derledik.

4.5G Teknolojisinden herkes aynı oranda yararlanamayacak

4.5G teknolojisi herkes için aynı oranda yararlı olmayacak, bazı operatörler ve kullanıcılar belirli bölgelerde hız problemi ve 3G teknolojisinden farksız internet kullanacaklar. Çünkü halen 4.5G teknolojisi tüm bölgelerde hizmet vermeye müsait değil. Halen 4.5G teknolojisine yönelik global anlamda çalışma teknolojileri sürdürülüyor.

Tüm cihazlar 4.5G Uyumlu Değil

4.5G teknolojisi kullanmak istiyor olabilirsiniz ancak, bu teknolojiden herkes yararlanamayacak. 4.5G teknolojisinden yararlanabilmek için cihazınızın uyumlu olması gerekiyor. Cihazınızın uyumlu olması da yetmiyor tabi.

Sim Kartınızda Uyumlu Olmalı

Mobil cihazınızın uyumlu olması elbette işi büyük ölçüde kolaylaştırıyor ancak, bu yeni teknolojiyi kullanabilmeniz için operatör sinyallerinin dışında uyumlu bir sim karta da ihtiyacınız olacak. Teknolojiyi kullanabilmek için buna imkan tanıyan bir sim kart olması gerekiyor.

Peki ya hız, nasıl olacak?

4.5G teknolojisi her cihazda aynı hızı sunmayacak, herkes aynı oranda yararlanamayacak. Bölgesel etmenler ve cihaz faktörleri konusunda tüm kullanıcılar arasında bir hız karmaşasına da neden olacağı düşünülüyor.
Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.