Günümüz İnsanları İçin En Etkili Sosyal Paylaşım Aracı: Facebook

Facebook insanların birbirleri ile fotoğraf, video gibi paylaşımlarda bulunmasına imkân sağlayan platformdur.

Günümüz İnsanları İçin En Etkili Sosyal Paylaşım Aracı: Facebook

Facebook insanların birbirleri ile fotoğraf, video gibi paylaşımlarda bulunmasına imkân sağlayan platformdur.

20 Nisan 2017 Perşembe 20:50
Günümüz İnsanları İçin En Etkili Sosyal Paylaşım Aracı: Facebook

Üyelik oluşturan kişiler facebook üzerinden birbirlerini ekleyebilirler ve birbirleri ile iletişime geçebilirler. Aynı zamanda facebook kişilerin birbirleri ile iletişim kurmasına yardımcı olmaktadır.

Facebook sosyal paylaşım sitesidir. Bu sosyal paylaşım sitesine üye olmak çok basittir. İlk önce bir e-posta adresine sahip olmanız gerekmektedir. E-posta adresiniz ile birlikte ilk önce üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir. Üyelik formunu doldurduktan sonra facebook sayfasına giriş yaparak e-posta adresiniz ve şifreniz ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Daha sonradan profilinizi oluşturarak facebook adresinize kayıtlı kişiler ile birlikte iletişim kurarak tüm anınızı onlarla paylaşabilirsiniz. 

Facebook sosyal paylaşım sitesi üzerinden tüm anlarınızı fotoğraflayarak video çekerek paylaşabiliriz. Hatta anlık duygu durumunuzu hislerinizi de facebook üzerinden paylaşabilir ve yorumlar yapabilirsiniz. Facebook adresi hala edinmedi iseniz aslında bir facebook adresine sahip olmak çok kolaydır. Gerekli olan en önemli şey de bir e-posta adresidir. Bir e-posta adresine sahip olduktan sonra facebook resmi sitesinden sosyal paylaşım sitesine kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Kayıt formunu doldurduktan sonra yapmanız gereken tek şey, profilinizi oluşturmak olacaktır.

Profilinize isim soy isim, doğum tarihiniz, medeni durumunuz gibi kişisel bilgilerinizi ekledikten sonra profil resminizi ve kapak fotoğrafınızı da eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra yapmanız gereken tek şey arkadaşlarınızı ve aile üyelerinizi arayarak bulmak ve eklemektir. Ekledikten sonra artık arkadaşlarınızın da profilini ziyaret edebilir. Ve en son paylaşımlarınızı duvarınızdan yani ana sayfanızdan takip edebilirsiniz. Dilerseniz özel mesajlar gönderebilirsiniz. Özel mesaj yoluyla arkadaşlarınıza fotoğraf video ve dosya da gönderebilirsiniz. Arkadaşlarınızın fotoğraflarını beğen butonuna basarak beğenebilir ve düşüncelerinizi yorum bölümünden yazabilirsiniz. 
 

Son Güncelleme: 20.04.2017 17:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol