Home / Teknoloji / Google Translate'de Yapay Zeka Rüzgarı Esecek

Google Translate'de Yapay Zeka Rüzgarı Esecek

Google Translate’de Yapay Zeka Rüzgarı Esecek. Çeviri işlemleri sorunsuz yürütülecek. Google Translate’de Yapay Zeka Rüzgarı Esecek.

Teknoloji devi Google, yaptığı bir çok projesinde yapay zeka ve yapay zeka ürünleri kullanımının son örneklerini gösteriyor. Her çalışmasında yapay zeka ve faktörlerini etkin bir şekilde kullanmayı amaçlıyor.

Özellikle kendiliğinden sürüş imkanı sunan otomobiller ve uygulamalarında bu yapay zeka faktörünü etkin olarak kullanıcılara sunuyor. Yapay zeka denemeleri ve kendiliğinden sürüş imkanı sunan otomobiller ile arada sırada ufak kazalar yaşasa da, tüm gücünü bu sistemleri yönetmeye ve oluşturmaya kullanıyor.

AR-GE merkezlerinde binlerce yazılımcı ve mühendis görev alıyor.

Geçtiğimiz günlerde en iyi işverenler arasına giren Google, bünyesinde binlerce mühendis ve yazılımcıyı çalıştırıyor. Hatta içinde önemli noktalarda çalışan Türkler dahi bulunuyor.

Yeni yaşanan bir gelişme ile beraber, Google Translate bünyesinde yapay zeka kullanımına başlayacak olan Google, bazı durumlarda yetersiz kalan çeviri işlemlerini bu yapay zeka ile tamamlamayı amaçlıyor. Yapay zekanın bahsi geçen çeviri aracına dahil edilmesiyle birlikte, Translate kullanımının artmasını ve Dünya üzerindeki etkileşim oranlarına da etki etmesi bekleniyor.

Yapay zeka geliştirmeleri ve projeleri sırasında, son derece detaylı ve titiz çalışan Google, çok yakında bahsi geçen teknolojisini de Google Translate bünyesinde aktif etmeyi amaçlıyor.

Ayrıca bu yapay zeka imkanını, geçtiğimiz günlerde otobüs kazasıyla gündeme gelen kendiliğinden sürüş imkanı sunacak otomobillerinde de kullanmayı amaçlıyor. Zaten Google araçları uzunca süredir yurt dışında trafik testlerine çıkıyor ancak, yakın gelecekte daha rahat bir trafik deneyimi yaşayacağı kesin görünüyor.

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir