Home / Teknoloji / Google Servislerinde Problemler Yaşanıyor

Google Servislerinde Problemler Yaşanıyor

Dünya’nın en büyük şirketlerinden Google‘ın arama motoru ve diğer servislerinde problemler mevcut.Google Servislerinde Problemler Yaşanıyor

Teknoloji ve internet devi Google sunucularında bir takım problemler görülmeye başladı. İlk önce arama motorunda başlayan hadise daha sonrasında Youtube, Gmail ve diğer servislerinde hissedildi. Google arama motorunun yaşadığı problemlerin ardından Youtube tamamen erişime kapanarak kullanıcıları şaşırttı. Youtube giriş yapılamazken, Gmail servisinde de problemler yaşandığı ortaya çıktı. Bölgesel olarak bir çok yerde yaşanan erişim probleminin neden kaynaklandığına yönelik herhangi bir şey de belirtilmedi. Ancak sosyal medya ve internet gündemine bomba gibi düşen, Google çöktü haberlerinin yazılmasına neden oldu.

Google milyarlarca kullanıcıya hizmet veriyor.

İnternet devi Google, günlük bazda milyarlarca kullanıcıya hizmet veriyor. İnternet erişim, internet servisleri ve diğer hizmetleri olmak üzere bir çok alanda çok ciddi projeleri ve faaliyetleri bulunuyor. Bu noktada faaliyetleri çok büyük yankılar uyandıran bir işletmenin de ara sıra kısa süreli problemler yaşayabileceği noktasında herkes hem fikir. Ancak Google tarafından henüz bir bildirinin yayınlanmaması da şaşırtıyor.

Google servislerinde problemler yaşanıyor, arama motorunda yaşanan problem çözüldü ancak diğer servislere erişim sağlanamıyor. Tabi şunu da belirtmekte fayda var, bu erişimler bölgesel olarak değişebiliyor. Özellikle Gmail ve Youtube üzerinde yaşanan bağlantı ve giriş problemlerinin biraz daha fazla olduğunu söylemek mümkün.

Youtube severler ve işleri gereği Gmail servisini yoğun olarak kullanan kullanıcılar da bir açıklama beklediklerini iletiyorlar. Google tarafından yakında bir açıklama geleceği aşikar ancak, Google gibi bir işletmeye bu tarz bir kesintiyi yaşatanın ne olduğu da son derece merak konusu.

Sinan YILMAZ | isbilgisi.com

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir