Google Robotlarını Satışa Çıkardı

19 Mart 2016 Cumartesi, 14:32
Google Robotlarını Satışa Çıkardı

Google, gözü gibi baktığı robotlarını satışa çıkardı.Google Robotlarını Satışa Çıkardı

Dünya gündemi teknoloji adına sürekli olarak ilerlemeleri kaydediyor. Google, Twitter, Facebook, Sony, Apple derken teknoloji devlerinden gelen haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Daimi olarak teknolojide katedilen ilerlemeler de insan hayatını kolaylaştırmaya yönelik oluyor. Ancak önemli bir gelişme, Google isminden duyuldu. Duyurulan bu bilgi hayli şaşırttı. Google gözü gibi bakmış olduğu robotlarını satışa çıkardı. Satışa çıkarılan robotlar, büyük ilgi gördü.

Ancak işin bir de görünmeyen yüzü var. Google’ın robotlarının satışa çıkarılmasının arkasındaki sebep nedir? Bilindiği gibi Google, robotik programlama ve robot teknolojileri adına önemli geliştirmeler ve teknoloji üretimlerinde bulunuyor.Google robotlarını satışa çıkardı. Buradan hareketle Google, yeni bir buluşa ev sahipliği yapmış, elindeki oyuncağı da satışa çıkartmış olabilir mi? Önümüzdeki günlerde netlik kazanması beklenen gelişmenin etkileri devam ederken, teknolojide neler yaşanıyor kısaca hatırlayalım.

Whatsapp’a karakter stilleri düzenlenmesine imkan sağlayacak güncelleme getiriliyor. Bu sayede karakterlerin altı çizili, italik veya kalın yazı stiliyle yazılması mümkün olacak. Bu sayede, grup mesajlaşmaları ve konuşmalarında vurgulanmak istenen yerlerin veya alıntılamaların daha rahat gerçekleşeceği belirtiliyor.

Facebook Messenger’da basketbol oyunu oynanmaya başladı. Facebook, Messenger uygulaması üzerinde basketbol oynanmasına imkan tanıdı. Kişiler arkadaşlarıyla basketbol oynayabilecek. 

Tüm bu gelişmeler devam ederken, Boston Dynamics ekibinin robotu da gündemde kalmayı başardı. Adeta robotuna mobbing ve darp uygulayan ekip, sosyal medya platformlarında da büyük beğeni toplamış, daha fazla akıllanırlarsa sonumuz kötü tepkilerinin gelmesine yol açmışlardı.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.