FACEBOOK NÜFUSU ÇİN'İ GEÇTİ

27 Nisan 2015 Pazartesi, 10:39

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook sürekli rekor kırıyor ve kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor.

FACEBOOK NÜFUSU ÇİN’İ GEÇTİ

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook sürekli rekor kırıyor ve kullanıcı sayısını her geçen gün artırıyor. Özellikle kullanıcı sayısı bakımından son derece kalabalık olması sebebi ile zaman zaman güvenlik problemleri yaşayan şirket, yeni kullanıcı sayısını güncelledi.

Faceobok 2015 verilerine göre 1 milyar 440 milyon üyeye sahip. Bu rakam Çin’in nüfusundan bile fazla olup dünyadaki birçok ülkenin nüfusunun toplamı kadar ediyor. 2015 yılının ilk çeyreğinde açıklanan rakama göre bu rakam, ayda en az 1 defa Facebook’u ziyaret eden kişi sayısı olarak kayıtlara geçti. Yani Faceobok’a ayda en az 1 kez de olsa giren kişi sayısı toplamda 1 milyar 440 milyon olarak nitelendirildi.

MOBİL KULLANICI DİKKAT ÇEKİYOR

Mobil kullanıcısı da fazla olan Facebook’ta bu rakam çok ciddi dikkat çekiyor. Birçok operatör şirketinin bile yaptığı kampanyalara bakacak olursak, Facebook en şanslı sosyal ağlar arasında yer alıyor. Aylık 581 milyon mobil kullanıcıya sahip olan Facebook dünya üzerindeki en değerli sosyal ağ olarak da tarihe geçiyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.