Home / Teknoloji / Facebook Bağımlılığı Boşanma Nedeni

Facebook Bağımlılığı Boşanma Nedeni

Sosyal medyanın tüm dünya da yaygınlaştığı son yıllarda ailelerde bu durumdan olumsuz etkileniyor. Birçok davanın konusu olan Facebook şimdilerde ise yeni bir davanın konusu oldu.Sosyal medyanın tüm dünya da yaygınlaştığı son yıllarda ailelerde bu durumdan olumsuz etkileniyor. Birçok davanın konusu olan Facebook şimdilerde ise yeni bir davanın konusu oldu.

Balıkesir’de bir çiftin mahkemeye taşıdığı bu konu ise boşanma işleminin gerçekleşmesi ile son buldu. Özellikle eşinin son zamanlarda çok fazla bilgisayar başında oturduğunu ifade eden davacı, sadece bilgisayar değil cep telefonu üzerinden de sürekli Facebook adlı siteye girdiğini ve zamanın büyük bir kısmını burada harcadığını ifade etti.

ŞAHİTLER DİNLENDİ

Şahitleri dinlenmesi ile mahkemede eşlerden birisinin çok zaman harcadığı da kanıtlanmış oldu. Şahitleri de dinleyen mahkemeye kocanın haksız olduğunu değerlendirdi ve çiftin boşanmasını gerçekleştirmedi.

MAHKEME BOŞAMADI

Mahkeme ilk kararında kocanın haksız olduğunu ve eşinin sosyal medya üzerinde çok fazla zaman harcamasının olumsuz bir durum teşkil etmediğini belirtti. Bunun üzerine itiraz eden koca davayı temyize götürdü ve bir üst yargıya başvurdu.

YARGITAY BOZDU

Yargıtay ise kararı bozarak kocanın haklı olduğuna karar verdi. Eşlerden birisinin internet başında çok fazla zaman harcamasının “ evlilik müessesine zarar verdiğini “ ifade ederek çiftin boşanmasına karar verdi.

TEK CELSEDE BOŞANDILAR

Yargıtay’ın kararı sonrası  tek celsede boşanan çift ise emsal karar olması bekleniyor. Özellikle günümüzde birçok kişinin bu tarz sosyal medya sitelerinde zaman harcadığını düşünülecek olursa, ilerleyen zamanlarda bu kararın emsal teşkil etmesi de beklenmektedir. 

About isbilgisi

Check Also

Oyun Tarihinde Bir İlk Gerçekleşti

Daha öncе birçоk kez aktif оyuncu rеkоru kırаrаk kеndi rеkоrlаrını da еgаlе еdеn Steam, bu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir