Danimarka İstihbaratı Hacker Yetiştirecek

17 Mart 2016 Perşembe, 16:30
Danimarka İstihbaratı Hacker Yetiştirecek

İş imkanı sunan bir akademi hazırlanıyor. Danimarka İstihbaratı Hacker Yetiştirecek

Geçtiğimiz günlerde önemli bir gelişme yaşandı, Danimarka istihbaratı önemli bir gelişme ile gündeme geldi. Özellikle içinde bulunduğumuz bilgi çağı ve veri konularının öneminin artması nedeniyle de ilginç bir iş stratejisi daha topluma kazandırılmış oldu. Danimarka İstihbaratı hacker yetiştirecek ve yaptıkları bu yetiştirme; iş garantili olacak. Yani bu akademiden başarıyla mezun olan kişilerin işleri hazır durumda olacak.

Danimarka istihbaratının başlattığı bu uygulama, açılacak olan akademi de öğrencilere; bilişim ve iletişim, veri analizlemesi ve çözümlemesi, bilgi güvenliği ve güvenlik duvarlarına yönelik bir çok önemli konuyu da barındıracak. Her anlamda bilginin alınması, ulaştırılması ve yok edilmesi konularında görev alacak bu akademinin öğrencileri, yasal olarak devlet adına çalışan hackerlar olarak da anılacak.

Hacker akademisi oldukça ilgi görmeyi de başardı. Bilişim, iletişim ve bilgi teknolojileri konusunda bilgi sahibi olan ve yetenkli kişiler, sosyal medya platformlarından paylaşımlarda bulunarak çevrelerindeki arkadaşlarına da duyurmaya çalıştılar.

Ülkemizde de bu tarz bir yapılanmanın olması gerektiğini düşünen vatandaşlar ise, ülkemizde bilgisayar ve bilişim Dünya’sına yönelik çok parlak beyinlerin olduğunu da hatırlatıp, yetkililere sesini duyurmaya çalıştılar.

Ayrıca içinde bulunduğumuz yıl itibarıyla da tüm önemli teknoloji devlerinin bahsi geçen bilgi güvenliği konusuna son derece önem verdiğini hatırlatmakta fayda var.

Bu konuda tüm teknoloji devlerinin çalışmalarının olduğu görülürken, ülkemizde de bu tarz faaliyetlerin yürütülmesi bekleniyor.

Özge ÖZYEĞİN | isbilgisi.comYorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.