4G İHALESİNİN ERTELENME NEDENİ BELLİ OLDU

16 Mayıs 2015 Cumartesi, 16:21

Geçtiğimiz hafta ihalesi ertelenen 4G 3 ay sonra yeniden yapılacak.

4G İHALESİNİN ERTELENME NEDENİ BELLİ OLDU

Geçtiğimiz hafta ihalesi ertelenen 4G 3 ay sonra yeniden yapılacak. Ertelenmesine ilişkin birçok haber çıkmasının ardından Lütfü Elvan bir dizi açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda 4G ihalesini 5G ile birlikte yapacakları için ertelendiğini söyledi.

AVRUPA 5G’YE GEÇİYOR

Avrupa’da uzun zamandır kullanılan 4G ardından şimdi birçok ülke yavaşça 5G’ye geçmeye hazırlanıyor. Özellikle İngiltere, Kore ve Amerika gibi birçok ülke çalışmalarına başladı. Konuya daha önce de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birçok ülkenin 5G çalışmalarını başlattığını ve bu teknolojiye geçtiğini söyledi. 4G’nin tamamen zaman israfı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı direkt olarak 5G’ye geçmemiz gerektiğinin de altını çizdi.

CUMHURBAŞKANI ETKİLİ OLDU

Cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalardan sonra 4G ihalesinin ertelenmesi çok etkili oldu. 4.5G ile 5G çalışmalarının 26 Ağustos 2015 tarihinde yapılacağının altını çizen Lütfü Elvan bu tarihten sonra 5G çalışmalarının daha hızlı olacağını söyledi. 5G ile daha hızlı bir internete kavuşacak olan Türkiye’de hız büyük bir sorun olmaktan çıkacak ve birçok kurum ve kuruluşta veri akışı daha hızlı bir şekilde gerçekleşecek.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.