Kral Tahtın’dan İnmiyor

NBA’е 7 mаçlа dеvаm еdildi. Oklаhоmа City Thundеr, аll-stаr оyun kurucusu Russеll Westbrook’un 26 sayı, 22 asist, 11 ribauntla sеzоnun 13’üncü “triple double “ınа imzа attığı mаçtа, Phоеnix Suns’ı 114-101 mаğlup etti.

22 asistle kаriyеr ve kulüp rеkоrlаrını kıran Westbrook, 50 kеz üç istаtistiktе çift hаnеlеrе ulaşan 6’ncı оyuncu оlаrаk NBA tаrihinе gеçti.

Ligdеki 614’üncü kаrşılаşmаsınа çıkаn 28 yаşındаki bаskеtbоlcu, Oscаr Rоbеrtsоn (111 mаç) ve Mаgic Jоhnsоn’dаn (279) sоnrа “50’triple double’a en hızlı 3’üncü ulaşan оyuncu “оlmаyı da bаşаrdı.

Suns’ta Devin Bооkеr’ın 31 sayı ve 5 аsistlik pеrfоrmаnsı yеnilgiyi önlеyеmеdi.

Rоckеts’tan pеş pеşе 10’uncu galibiyet

Hоustоn Rоckеts, konuk оlduğu Minnеsоtа Timbеrwоlvеs’u uzаtmа sоnundа 111-109 yеnеrеk galibiyet sеrisini 10 kаrşılаşmаyа çıkаrdı.

Rоckеts’ın аll-stаr оyun kurucusu Jаmеs Harden 28 sayı, 13 asist, 9 ribauntla “double double “a imzа аttı. Ryаn Andеrsоn 28 sayı, 6 ribuаnt, 3 tоp çаlmа ve Eric Gоrdоn 20 sayı, 6 ribauntla Harden’a еşlik etti.

Timbеrwоlvеs’ta Kаrl-Anthоny Tоwns, 41 sayı, 15 ribaunt, 5 asistle sаhаnın en еtkili ismi oldu. Tоwns, kаriyеrindе 2’nci kеz 40 sayı ve 15 ribaunt bаrаjlаrını gеçti. Zаch LаVinе isе 24 sayı, 6 asistle оynаdı.

Wаrriоrs fаrklı kаzаndı

Evindе оynаdığı Pоrtlаnd Trаil Blаzеrs mаçını 135-90 kаzаnаn Gоldеn Stаtе Wаrriоrs, аrt arda 4’üncü gаlibiyеtini аldı. Wаrriоrs’ın rаkibinе 45 sayı fаrk attığı mücadele, bu sеzоn NBA’dеki en fаrklı galibiyet oldu.

Wаrriоrs’ın yıldız оyuncusu Kеvin Durаnt 34 sayı ve 11 ribauntla “double double “yаptı. Stеphеn Curry 19 sayı, 6 asist ve kеnаrdаn оyunа girеn Iаn Clаrk 23 sаyıylа gаlibiyеttе önemli rоl оynаdı.

Trаil Blаzеrs’ta Dаmiаn Lillаrd 20, Mаuricе Hаrklеss isе 17 sаyıylа mücadele etti.

Efsaneden Veda Konuşması

Bаskеtbоl yaşantısına ülkеsindе Pоlеt Nоvi Bеcеj tаkımındа bаşlаyаn Erceg, 2006’da Bоrаc Cаcаk fоrmаsı аltındа оrtаyа kоyduğu pеrfоrmаnslа 2008’de Yunаn dеvi Olympiаkоs’un yоlunu tutmuştu.

2011/12 sеzоnundа Beşiktaş’la birliktе önemli bаşаrılаr yаkаlаyаn Erceg, Beşiktaş’taki pеrfоrmаnsındаn sоnrа CSKA Mоskоvа’yа trаnsfеr оlmuş, sоn оlаrаk 2013-2015 yıllаrı аrаsındа da Gаlаtаsаrаy’ın bаşаrısı için tеr dökmüştü.

Gаlаtаsаrаy’dаn аyrıldıktаn sоnrа sаkаtlığındаn dоlаyı hiçbir kulüplе sözlеşmе imzаlаmаyаn Erceg sоn iki yıldır bаskеtbоl оynаmıyоrdu.

Kаriyеrindе Beşiktaş ile Lig, Türkiye Kupası ve Eurоchаllеngе bаşаrılаrı оlаn Erceg, CSKA Mоskаvа ile VTB ligini ve Olympiаkоs’la da Yunanistan Kupası’nı kаzаnmıştı.

TRABZONSPOR BAŞKANI KUMAR MASASINDA GÖRÜNTÜLENDİ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kumar oynarken görüntüleri yayınlandı.

TRABZONSPOR BAŞKANI KUMAR MASASINDA GÖRÜNTÜLENDİ

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun kumar oynarken görüntüleri yayınlandı. Görüntüleri yayınlayanların kim olduğu bilinmezken görüntülerde Hacıosmanoğlu’nun kumar masasında olduğu ve oyun oynadığı gözlemleniyor.

TAKIMLA BİRLİKTE GİTMİŞ

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından gelen iddialarda ise takımla birlikte Makedonya’ya gitmiş olan başkanın burada kumar oynadığı söyleniyor. Tarih ile ilgili herhangi bir açıklama gelmezken takımın hangi tarihte orada odluğu ve bunun çekildiği ile ilgili ise herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

KULÜPTEN BİR AÇIKLAMA YOK

Kulüp tarafından herhangi bir açıklama gelmezken, Hacıosmanoğlu ise sessizliğini koruyor. Son dönem içerisinde yaşanan birbiri ardına depremlerle sarsılan Trabzonspor’un ise toparlanması uzun sürecek gibi duruyor. Şota ile Onur arasında olan konunun hala kapanmamış olması ise taraftarı üzmeye devam ediyor.

ROBERTO CARLOS FUTBOLA GERİ DÖNÜYOR

Akhisar Belediyespor‘dan ile bir süre çalıştıktan sonra Delhi Dynamos takımının başına geçen ve burada teknik adam olarak görevini sürdüren Roberto Carlos aldığı yeni bir karar ile futbola geri döneceğini belirtti.

ROBERTO CARLOS FUTBOLA GERİ DÖNÜYOR

Akhisar Belediyespor’dan ile bir süre çalıştıktan sonra Delhi Dynamos takımının başına geçen ve burada teknik adam olarak görevini sürdüren Roberto Carlos aldığı yeni bir karar ile futbola geri döneceğini belirtti.

BENİ MUTLU EDECEK

42 yaşındaki tecrübeli topçu dünyaca ünlü birçok kulüpte görev almıştı. Real Madrid, İnter gibi birçok kulüpte görev alan Roberto Carlos aynı zamanda Fenerbahçe’de de bir dönem top oynamıştı.

Kariyerinin güzel geçtiğini belirten Carlos, “ Futbolu çok seviyorum. Burada olmak bana çok heyecan veriyor. Yeniden çok sıkı bir şekilde çalışacak ve kupaları kazanmak için elimden geleni yapacağım. Buna söz veriyorum. Eskisi gibi idmanlara çıkacağım. Yeniden futbol oynamak beni mutlu edecek. “ dedi.

AİLESİNİ DİNLEMEDİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Mersin’de yaşayan Mikdat Severler, ailesinin tüm çabalarına rağmen spor tutkusundan vazgeçmedi ve atletizme devam etti. Uzun süre uğraşlar veren Mikdat Severler sonunda dünya şampiyonu oldu.

AİLESİNİ DİNLEMEDİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Mersin’de yaşayan Mikdat Severler, ailesinin tüm çabalarına rağmen spor tutkusundan vazgeçmedi ve atletizme devam etti. Uzun süre uğraşlar veren Mikdat Severler sonunda dünya şampiyonu oldu.

110 metre engelli de dünya şampiyonluğuna yürüyen Mikdat Severler ailesinin tüm çabalarına direndiğini ifade etti. “ Ailem sürekli sporu bırakmamı istiyordu. Boş işlerle uğraşma, oku adam ol diye bana nasihatler veriyorlardı. Ben atletizmi bırakmadım. Çok seviyorum, onlara okul ile sporun beraber olduğunu gösterdim. “ diye açıklama yapan dünya şampiyonu durumdan ailesinin de memnun olduğunu belirtiyor.

ASLA PES ETMEDİM

Asla pes etmediğini ve sürekli çalıştığını ifade eden Severler, antrenörünün son derece katkı sağladığını ifade eden genç şampiyon, günde 3,5 saate kadar çalıştığını ve bu sayede dünya şampiyonluğunun geldiğini ifade etti.

ARDA TURAN FORMASINA BÜYÜK İLGİ

Milli gururumuz Arda Turan’ın Barcelona’ya transfer olması ülkemizde büyük merak ve ilgi konusu olurken, İspanya’da da birçok kişi Arda Turan’a ilgi gösteriyor.

ARDA TURAN FORMASINA BÜYÜK İLGİ

Milli gururumuz Arda Turan’ın Barcelona’ya transfer olması ülkemizde büyük merak ve ilgi konusu olurken, İspanya’da da birçok kişi Arda Turan’a ilgi gösteriyor. Daha formasının numarası belli olmamasına rağmen birçok kişinin satın aldığı Arda Turan formaları adeta peynir ekmek gibi gidiyor diyebiliriz.

24 BİN ADET SATILDI

Arda Turan’ın transfer haberinin yapılmasının ardından çıkartılan yeni formaların tamamına yakını satıldı. Arda Tura forması almak isteyenlere hemen orada yeni olarak basılan formalarla birlikte bugüne kadar 24 bin adet forma satıldı.

VİDEOSU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Arda Turan formanın yapımını videoya alan ve internete yükleyen Barcelona bu video sayesinde de hem formaya hem de Arda’ya karşı büyük ilgi topladı. İlginin her geçen gün arttığı Barcelona’da ise Arda’nın numarası kaç olacak diye yarış başladı.

VAN PERSIE FENERBAHÇE'DE

Geçtiğimiz yılın şampiyonu olmayan ve bu konuda çok üzülen Fenerbahçe bu yıl işleri daha sıkı bir şekilde tutmaya hazırlanıyor.

VAN PERSIE FENERBAHÇE’DE

Geçtiğimiz yılın şampiyonu olmayan ve bu konuda çok üzülen Fenerbahçe bu yıl işleri daha sıkı bir şekilde tutmaya hazırlanıyor. Özellikle transfer konusunda hızlanan ve birçok kişiyi renklerine katmak için uğraşan Fenerbahçe kısa zaman önce Nani ile anlaştığını duyurmuştu.

NANİ FENERBAHÇE’DE

Nani ile anlaştığını duyurmasının ardından çok konuşulan ve tebrik edilen Fenerbahçe şimdi ise yeni bir bomba ile karşımıza çıktı.

VAN PERSIE İLE ANLAŞTIK

Fenerbahçe son bomba olarak Van Persie ile anlaştıklarını duyurdu. Daha önce adı Galatasaray ile anılan Van Persie’nin Fenerbahçe’ye gelmesi ise özellikle sosyal medya üzerinden çok büyük yankılara sebep oldu. 31 yaşındaki golcünün Salı veya Çarşamba günü Türkiye’de olacağını bildirildi.

Van Persie’nin Fenerbahçe ile anlaştığını ise Akşam Gazetesi yazarı Alaattin Metin bildirdi.

FENERBAHÇE TARAFTARINI SEVİNDİREN TRANSFER

Uzun zamandır takımda ve kulüpte sıkıntılara yol açan Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike yeni bir takıma transfer oluyor.

FENERBAHÇE TARAFTARINI SEVİNDİREN TRANSFER

Uzun zamandır takımda ve kulüpte sıkıntılara yol açan Nijeryalı futbolcu Emmanuel Emenike yeni bir takıma transfer oluyor.

Karabükspor’da oynadığı zamanlarda değerlenen ve kendisini gösteren Emmanuel Emenike bilindiği üzere Aziz Yıldırım’ın büyük uğraşları ile takıma alınmıştı. Çok ciddi miktarda bir paraya mal olan Emmanuel Emenike sonunda başka bir takıma transfer olarak yapmış olduğu masraf parasını çıkarttı.

SORUNLARI VARDI

Ailesel sorunları da olan Emenike takım arkadaşları ile kavga ederken taraftarlarla da kavga etmekteydi. Formasını çıkartıp oyundan aniden çıkması ise birçok kişiyi şaşırttığı gibi teknik direktör ve başkan tarafından da hoş karşılanmamıştı. Tüm bunları göz önüne alan yönetim Bülent Uygun’un yönettiği Katar takımı Umm Salal’a 14 milyon € karşılığında Emmanuel Emenike’yi transfer ediyor.

BONSERVİS 14 MİLYON €

28 yaşındaki futbolcu için Umm Salal 14 milyon € ödeyerek oyuncunun bonservisini eline alacak.

SÜPER LİG TAKIMLARI BELLİ OLUYOR

Süper Lig takımlarının belirlemesi devam ederken, Süper Lig’e çıkan son takım ise belli oldu.

SÜPER LİG TAKIMLARI BELLİ OLUYOR

Süper Lig takımlarının belirlemesi devam ederken, Süper Lig’e çıkan son takım ise belli oldu. 2014 – 2015 sezonunun son derece heyecanlı geçmesi bir yana diğer bir yandan PTT 1. Lig takımları arasında ise yine çok müthiş bir çekişme yaşandı.

Son çıkacak takımın belirlenme maçları devam ederken sevinen taraf Antalyaspor oldu. Antalyaspor Samsunspor ile karşı karşıya geldi. Play Off mücadelesi kapsamında yapılan maç İstanbul Başakşehir Fatih Terim stadyumunda yapıldı. Yapılan mücadelede maç 1 – 1 eşitlik ile bitti. Maçı uzatmalara götüren takımlar 120 dakikanın sonunda ise yeniden 2 – 2 berabere kaldı. Maçın penaltılara gitmesi ile daha da heyecanlanan her iki takım penaltılarda da heyecanlı dakikalar yaşadı.

Penaltılarda 4 – 1 gibi büyük bir üstünlük yakalayan Antalyaspor 6 – 3’lük bir skor ile Süper Lig’e yükselmeye hak kazandı.

DİĞER İKİ TAKIM

Süper Lig’e yükselen diğer iki takım ise Kayserispor ve Osmanlıspor olmuştu.

TAYYİP ERDOĞAN'DAN ALLAH RAZI OLSUN

Açıklama Fenerbahçe eski teknik adamı İsmail Kartal’dan geldi.

TAYYİP ERDOĞAN’DAN ALLAH RAZI OLSUN

Açıklama Fenerbahçe eski teknik adamı İsmail Kartal’dan geldi. İsmail Kartal, Fenerbahçe otobüsüne yönelik yapılan silahlı saldırı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok yardımcı olduğunu daha otobüsün içindeyken aradığını söyledi.

MORAL VE GÜÇ VERDİ

Daha otobüsün içindeyken aradığını ve bu konunun takipçisi olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyu en hassas şekilde ve yakından takip edeceğini bildirdi. Ertesi gün ve ondan sonraki günlerde de yine İsmail Kartal’ı arayan Erdoğan konuyu en yakın şekilde takip etti.

LİGİ ONUN SAYESİNDE BİTİRDİK

Ligi onun sayesinde bitirdiklerini açıklayan İsmail Kartal, “ Allah Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. Her zaman yanımızda oldu. Sadece ben 3 defa aradı. Emre ve başkan ile de görüştü. Ligi bitirebilmemizde son derece etkili olduğu için kendisine bir kez daha çok teşekkür ediyorum. “ dedi.

AYKUT KOCAMAN FENERBAHÇE’YE Mİ DÖNÜYOR

İsmail Kartal’ın ayrılması ile bir boşluğa düşen Fenerbahçe Spor Kulübü yeni dönem için teknik adam arayışını devam ettiriyor.

AYKUT KOCAMAN FENERBAHÇE’YE Mİ DÖNÜYOR

İsmail Kartal’ın ayrılması ile bir boşluğa düşen Fenerbahçe Spor Kulübü yeni dönem için teknik adam arayışını devam ettiriyor. Özellikle kaliteli bir adam almak için uğraşan Fenerbahçe kulübü, son olarak Aykut Kocaman ile görüşüyor diye bir dedikodu çıktı.

KONGREYE GELİP OY KULLANDI

Hala daha Torku Konyaspor takımında görevli olan Aykut Kocaman, geçtiğimiz hafta yapılan Fenerbahçe kongresine gelip oy kullanıldığı biliniyor. Aziz Yıldırım’ın kardeşi Ali Yıldırım ile çok iyi anlaşan Aykut Kocaman’ın ise son dönemlerde verdiği sinyallere bakılarak yeniden Fenerbahçe’ye dönmesi bekleniyor.

YABANCI TEKNİK ADAM BEKLENMİYOR

Yabancı teknik adamı “ RİSK “ olarak gören Fenerbahçe yönetimi, yerli bir teknik adam ile anlaşmak istediğini belirtiyor. Özellikle bu yönde adımlarını atan Fenerbahçe yönetiminin Aykut Kocaman ile anlaşması umuluyor. Sosyal medya üzerinde ise çoktan bu konular konuşulmaya başlandı.

GALATASARAY KUTLAMALARI BU AKŞAM

2014 – 2015 sezonunun şampiyonu olan Galatasaray Spor Kulübü, bu akşam saat 20.00’da büyük bir kutlama ile aldığı 4. Yıldızın tadını çıkartacağını açıkladı.

GALATASARAY KUTLAMALARI BU AKŞAM

2014 – 2015 sezonunun şampiyonu olan Galatasaray Spor Kulübü, bu akşam saat 20.00’da büyük bir kutlama ile aldığı 4. Yıldızın tadını çıkartacağını açıkladı.

Saat 20.00’da TT Arena stadında olacak olan takım, takım sevdalılarını da davet etti. Güzel bir şölen yapmayı planlayan Galatasaray camiası aldığı 4. Yıldızın keyfini çıkartmak ve bunu en iyi şekilde kutlamak istediğini belittiler.

NELER OLACAK?

Bugün yapılması planlanan birçok program bulunurken, dördüncü yıldızın nasıl alındığı hikayesi anlatılacak. Tüm alt yapıların da kaptanları sahaya çıkartılacak. Havai fişek gösterilerinin yanı sıra İrem Derici ve Bengü konser verecek.

FENERBAHÇE 2. OLARAK BİTİRDİ

Son olarak Kasımpaşa ile maç yapan Fenerbahçe 2 puan daha alarak ligi 2. sırada tamamladı. Galatasaray 77 puanla birinci olurken Fenerbahçe ile arasında 4 puan fark açarak şampiyon olmuş oldu.

YUNUS YILDIRIM HAKEMLİĞİ BIRAKTI

Türk futbolunun bilindik hakemlerinden olan ve uzun yıllar boyunca Türk futboluna hizmet eden Yunus Yıldırım aldığı karar ile hakemliği bıraktığını açıkladı.

YUNUS YILDIRIM HAKEMLİĞİ BIRAKTI

Türk futbolunun bilindik hakemlerinden olan ve uzun yıllar boyunca Türk futboluna hizmet eden Yunus Yıldırım aldığı karar ile hakemliği bıraktığını açıkladı.

Zaman zaman tartışmalı pozisyonlarda kararlar veren bir hakem olsa da, futbol severlerin iyi bir şekilde andığı Yunus Yıldırım kariyerinin sonuna geldiğini ve artık futbol ile ilgilenmeyeceğini bildirdi. Türk futbolunun çok iyi yerlere gittiğini ve Türk hakemlerinin de dünyaya açılmaya başladığını ifade eden Yıldırım, “ Herkese çok teşekkür ederim. Türk futbolu çok daha iyiye gidiyor, umuyorum her şey çok daha güzel ve iyi olacaktır. Buradan tüm sevenlerime, eşime ve çocuklarıma selamlarımı iletiyorum. “ dedi.

BEŞİKTAŞ – GENÇLERBİRLİĞİ MAÇI SONDU

Son olarak Beşiktaş – Gençlerbirliği maçını yöneten Yunus Yıldırım maç sonunda bu açıklamalarını yaptı ve hakemliğe veda ederek ailesinin yanına döndü.

ŞAMPİYON GALATASARAY

2014 – 2015 sezonu şampiyonu kesin olarak Galatasaray kulübü oldu.

ŞAMPİYON GALATASARAY

2014 – 2015 sezonu şampiyonu kesin olarak Galatasaray kulübü oldu.

Dün akşam oynan Başakşehirspor  – Fenerbahçe maçında 2-2 berabere kalan Fenerbahçe şampiyonluk yolunda derin bir yara aldı ve kesin olarak Galatasaray’ı şampiyon yaptı. 76 puana sahip olan Galatasaray’ın hemen arkasında yer alan Fenerbahçe ise 71 puanla 2. sırada yer aldı.

4. YILDIZI ALDILAR

4. yıldıza sahip olan Galatasaray kulübü son maç yapılmamasına rağmen dün akşam kutlamalara başladı. Sokaklara taşan kutlamalarda birçok taraftar şampiyonluk coşkusunu yaşadı.

AZİZ YILDIRIM ÇILDIRDI

Fenerbahçeli oyunculara ve teknik direktöre ateş püsküren Aziz Yıldırım hepsini kovacağım, ipini çekeceğim çok adam var diyerek açıklamalarda bulundu. Fenerbahçeli taraftarlar ise sosyal medya üzerinde yaşadıkları şoku isyan cümleleri ile atlatmaya çalıştılar.

İSMAİL KARTAL BIRAKIYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal bırakacağını söyledi.

İSMAİL KARTAL BIRAKIYOR

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal bırakacağını söyledi. Şampiyon olsak bile bırakacağım diyen İsmail Kartal, başkanın kendisine küstüğünü söyledi.

ERSUN YANALDAN SONRA GELMİŞTİ

Ersun Yanal’ın ayrılmasından sonra heyetin başına gelen İsmail Kartal ilk başlarda çok hevesli olmasının yanın da hızlı bir başarı kaydedememişti. Fakat son dönemlerde aldığı başarılarda Fenerbahçe’yi şahlandıran ve yükselten İsmail Kartal, sezon sonunda bırakacağını ifade etti. Şampiyon olsun ya da olmasın bu işi bırakacağını ve Fenerbahçe’den ayrılacağını söyleyen Kartal Aziz Yıldırım’ın kendisine küstüğünü açıkladı.

BAŞKAN KÜSTÜ

Başkan’ın küstüğünü açıklayan İsmail Kartal bunun Gençlerbirliği maçından sonra olduğunu açıkladı. Başkanın kendisini suçlamasını kabul edememiş olan İsmail Kartal oyuncuların moralinin de çok ciddi şekilde bozulduğunu ifade etti. Başkan’ın kendisine kal dediğini ancak; bu durum karşısında kendisinin kalamayacağını ifade etti.