YARGITAY BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ ZABIT KATİBİ ALIMI

25 Kasım 2015 Çarşamba, 12:36
YARGITAY BAŞKANLIĞI SÖZLEŞMELİ ZABIT KATİBİ ALIMI

Yargıtay Başkanlığı verdiği yeni ilanında sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştır.

Yargıtay Başkanlığı verdiği yeni ilanında sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştır. Alınacak olan personelin mevkii zabıt katipliği olacak olup, alımlar ile ilgili olarak birçok şart verilmiştir. Alınacak olan personelin bu şartları yerine getirmesi ile alım işlemini yapacak olan Yargıtay Başkanlığı toplamda 78 kişiye iş verecektir.

ALINACAK PERSONEL

Zabıt Katibi alımı : 78 Kişi.

ŞARTLAR

– 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak,
– 35 yaşını geçmemiş olmak,
– Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,
– 2014-KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve Lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
– Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksek okulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise veya dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak,
– Düzenlenen kurslardan 120 saat daktilo dersi almış olmak veya bilgisayar sertifikasına sahip olmak,
– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya aylık almıyor olmak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Giriş koşullarını taşıyan adaylar başvurularını 25/11/2015 tarihinden başlayarak 02/12/2015 tarihi saat 17.00’ye kadar online olarak ( http://basvuru.yargitay.gov.tr ) internet adresine yapacaklardır.

İSTENEN BELGELER

– Diploma,
– 1 adet vesikalık fotoğraf,
– Bilgisayar veya daktilo sertifikaları istenmektedir.

Daha fazla bilgi almak isteyenler kılavuzu inceleyebilir ve kılavuz üzerinden en net bilgileri detayları ile alabilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.