Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

28 Eylül 2015 Pazartesi, 11:59
Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı yayınladığı yeni bir ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı yayınladığı yeni bir ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlarını sözleşmeli olarak yapacak olan bakanlık, ortaöğretim, önlisans ve lisans olmak üzere üç farklı kulvarda bu alımları gerçekleştirecektir.

ALIM

Taşra Teşkilatlarında personellerini çalıştıracak olan Sağlık Bakanlığı alım yapacağı pozisyonlara dair net bilgiler vermemiştir. Sadece ihtiyacı olduğu pozisyonlarda bu alım işlemlerini gerçekleştirecek olan bakanlık, ihtiyacı olmadığı pozisyonlar için alım işlemi yapmayacak ve bir sonraki alıma kadar başvuruları bekletecektir.

BAŞVURU

Adaylar tercihlerini, 6-12 Ekim 2015 tarihleri arasında, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuzda yer alan kurallara göre, şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2015/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Sağlık Fizikçisi, Odyolog ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların 02.10.2015 tarihine kadar mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerekmektedir.

Alımlar ile ilgili olarak bu kadar bilgi veren Sağlık Bakanlığı, birde kılavuz yayınlamıştır. Yayınladığı kılavuz üzerinden diğer tüm bilgileri en net şekilde öğrenebilirsiniz.

İlanın tam metni için tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.