PTT Sözleşmeli Gişe ve Büro Görevlisi Alımına Kimler Başvurabilir?
Ana Sayfa Sözleşmeli Personel Alımı 10 Şubat 2017 10:52:58

PTT Sözleşmeli Gişe ve Büro Görevlisi Alımına Kimler Başvurabilir?

PTT herkesin merakla beklediği personel alım ilanlarını yayınladı. PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere Gişe ve Büro Görevlisi alımı yapılacaktır. Peki, PTT Gişe ve Büro personeli alımına kimler başvurabilir?

PTT, Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Sözleşmeli personel alım ilanını yayınladı. PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere Gişe ve Büro personeli alımı yapılacaktır. İlana başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan şartlara sahip olmaları gerekiyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca istihdam edilmek üzere Gişe ve Büro Görevlisi unvanlı “İdari Hizmet Sözleşmeli Personel” alınacaktır.

GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı, Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği, Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, d) Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, 8 adet vesikalık fotoğraf, Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile başvuru yapılacaktır.

GİŞE VE BÜRO GÖREVLİSİ ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türk vatandaşı olanlar, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olanlar, Kamu haklarından yasaklı bulunmayanlar, Adli sicil kaydı temiz olanlar, Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olanlar, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmayanlar, Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-1 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olanlar, Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler, KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olanlar, Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olanlar, Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olanlar, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olanlar başvuru yapabilir.

Gişe ve Büro Görevlisi Alımına Başvurular; Başvurular, 13 Şubat 2017 – 18 Şubat 2017 tarihleri arasında Şirketimizin www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

Sözlü Sınav Tarihi ve Yeri; 20 Mart 2017 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sözlü sınava adaylar fotoğraflı ve onaylı T.C. numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile girebilecektir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.