PTT Sözleşmeli Dağıtıcı Alımına Kimler Başvurabilir?
Ana Sayfa Sözleşmeli Personel Alımı 10 Şubat 2017 11:11:10

PTT Sözleşmeli Dağıtıcı Alımına Kimler Başvurabilir?

PTT, 2017 yılında beklenen personel alım ilanını yayınladı. PTT bünyesinde görevlendirilmek üzere Dağıtıcı pozisyonunda Sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. İlana dair tüm detaylar haberimizde verilmiştir.

PTT, Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden personel alım ilanını yayınladı. osta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinde Çalıştırılacak İdari Hizmet Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca istihdam edilmek üzere Dağıtıcı alımı yapılacaktır.

PTT personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan şartlara sahip olmaları gerekiyor. İlana başvuru yapacak olan adayların belirlenmiş şartlara sahip olmaları gerekiyor. Peki, Dağıtıcı pozisyonunda personel alımına kimler başvurabilir?

GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı, Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği, Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, d) Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, 8 adet vesikalık fotoğraf, Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu ile başvuru yapılacaktır.

DAĞITICI ALIMINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Türk vatandaşı olanlar, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olanlar, Kamu haklarından yasaklı bulunmayanlar, Adli sicil kaydı temiz olanlar, Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olanlar, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmayanlar, İki yıllık eğitim veren yüksekokulların veya denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtiçi ve yurtdışındaki okulların Ek-2 listede belirtilen bölümlerin birinden mezun olanlar, Son başvuru tarihi itibariyle en az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olanlar ( B ve A2 Sürücü Belgesine veya Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikasına son başvuru tarihi olan 18.02.2017 tarihi itibariyle sahip olmak), Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler,  KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olanlar başvuru yapabilirler.

GENEL AÇIKLAMA:

Adaylar, mülakattan önce B ve A2 sınıfı sürücü belgesi yetkisi çerçevesinde kullanacakları araçlarla uygulamaya tabi tutulacaktır.

Dağıtıcı Alım İlanına Başvurular; 13 Şubat 2017 – 18 Şubat 2017 tarihleri arasında Şirketimizin www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır. Sözlü Sınav Tarihi ve Yeri; 20 Mart 2017 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sözlü sınava adaylar fotoğraflı ve onaylı T.C. numarasını gösteren bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport vb.) ile girebilecektir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.