PTT 500 Personel Alımı Başvuruları Başladı
Ana Sayfa Sözleşmeli Personel Alımı 13 Şubat 2017 11:10:19

PTT 500 Personel Alımı Başvuruları Başladı

PTT, geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden sözleşmeli personel alım ilanını yayınladı. Yayınlanan ilana başvuru süreci bugün başladı.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT), bünyesinde görevlendirilmek üzere Sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Gişe ve Büro Görevlisi ile Dağıtıcı pozisyonunda Sözleşmeli personel alınacaktır.

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayınlanan  ilana başvurular 13 Şubat 2017 (bugün) tarihi itibariyle başladı. PTT personel alım ilanına kimler başvurabilir? Başvuru şartları neler?

ATAMASI YAPILACAK OLAN ADAYLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER:

Nüfus cüzdanı fotokopisi, Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuç belgesinin internet çıktısı, Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin mezun olduğu okul veya noter onaylı örneği, Adli sicil kaydının bulunmadığına dair beyan, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyan, İş isteme beyannamesi, Mal bildirim beyannamesi, Atanacağı pozisyonda çalışmasında sakınca olmadığına ilişkin sağlık kurulu raporu, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmetle yükümlü bulunmadığına dair yazılı beyan, 8 adet 4,5x 6 ebadında vesikalık fotoğraf, Dağıtıcı pozisyonu için en az B ve A2 sınıfı sürücü belgesi, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu

ALINACAK PERSONEL:

367 adet Gişe ve Büro Görevlisi, 133 adet Dağıtıcı pozisyonunda Sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANILAN GENEL ŞARTLAR:

Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış 35 yaşından gün almamış olmak, Kamu haklarından yasaklı bulunmamak, Adli sicil kaydı temiz olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak, Yapılacak “sözlü sınavda” başarılı olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak, Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak şartlarına sahip personel alımı yapılacaktır.

PTT Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları,  13 Şubat 2017 – 18 Şubat 2017 tarihleri arasında  www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

PTT 500 Sözleşmeli Personel Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.