ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı

09 Kasım 2015 Pazartesi, 13:58
ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı

Ölçme, Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

ÖSYM yeni verdiği ilan ile alım yapacağını duyurdu. Sözleşmeli olarak personel alımı gerçekleştireceğinin bilgisini veren ÖSYM toplamda 12 kişilik bir alım yapacak. Her birini farklı pozisyonlara alacak olan ÖSYM her biri içinde farklı şartlar yayınlamıştır.

Giriş sınavı sözlü usulü ile 22/12/2015 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Aynı gün bitmemesi halinde takip eden günlerde sözlü sınava devam edilecektir. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylara sınavın yapılacağı yer ve zamanı; ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden ilan edilecektir (http://ais.osym.gov.tr). Adaylar sözlü sınava giriş belgelerini ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden alacaklardır, ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

ALINACAK PERSONEL: YERLİ UZMAN PERSONEL

– Türkçe Bölümü: 2 Kişi,
– Matematik Bölümü: 3 Kişi,
– Biyoloji Bölümü: 1 Kişi,
– Felsefe Bölümü: 1 Kişi,
– Coğrafya Bölümü: 1 Kişi,
– İngilizce Bölümü: 3 Kişi,
– Eğitim Biliminde Yüksek Lisans Yapmış: 1 Kişi.

ŞARTLAR

– 4 yıllık bir fakülte bitirmiş olmak,
– Türk vatandaşı olmak,
– Askerle ilişkisi bulunmamak (erkekler için),
– Görevini aksatacak bir akıl sağlığına sahip olmamak ilk aranan şartlar arasında yer almaktadır.

BAŞVURU

Başvurular bu ilanın yayımlandığı tarihte başlayacak ve 20/11/2015 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığımızın İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER

– Diploma,
– Başvuru formu,
– T.C kimlik numarası beyanı,
– Sabıka kaydı,
– Erkek adaylar için askerlik belgesi,
– KPDS veya YDS üzerinden her bir bölüm için gerekli puanların (KILAVUZDA BELİRTİLMİŞTİR) alındığına dair belgeler ilk istenenlerdir.

Sınav konuları ve çalışma şekilleri hakkında bilgi edinmek isteyenler ise kılavuzu inceleyebilir, tüm bilgileri öğrenebilirler.

Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayın.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.