ÖSYM KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alıyor
Ana Sayfa Sözleşmeli Personel Alımı 13 Şubat 2017 10:08:25

ÖSYM KPSS Şartsız Sözleşmeli Personel Alıyor

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden Sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bünyesinde görevlendirilmek üzere Sözleşmeli personel alım ilanını yayınladı. ÖSYM personel alımlarına başvuru yapacak olan adayların en az 4 yıllık Lisans eğitimi veren Yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.

Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfası üzerinden yayınlanan personel alımında 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak (15) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacaktır.İşte detaylar;

ALINACAK PERSONEL:

ÖSYM tarafından Uzman personel alımı yapılacaktır.

GEREKLİ BELGELER:

Başvuru Formu,  Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan yukarıdaki tabloda belirtilen düzeyde puan durumunu gösterir sonuç belgesi, T.C. kimlik numarası beyanı, Sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı,  Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı, Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi iseniz belge, Çalışacağı süre boyunca veya Başkanlıktaki görevi sona ermesinden itibaren iki yıl süre ile görevli olduğu alanla ilgili Başkanlıkça yapılacak sınavlara girmeyeceğine ve 6114 sayılı Kanunun 6 ncı maddesinin onbeşinci fıkrasında yer alan kapsam dâhilindeki yasaklılıklara uyacağına ilişkin taahhüt beyanı belgelerde başvuru yapılacaktır.

ADAYLARDA ARANILAN GENEL ŞARTLAR:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, Tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgelemek, Başkanlığın ihtiyaç duyduğu alan ile ilgili konularda bilgi ve tecrübe sahibi olmak

ÖZEL ŞARTLAR:

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Adli sicil kaydı bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak,  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak şartlarına sahip olmaları gerekiyor.

ÖSYM Personel Alımı Başvuruları; 13 Şubat 2017 – 28 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alım İlanı ve Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.