Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

15 Ağustos 2016 Pazartesi 08:33
Necmettin Erbakan Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi bünyesinde istihdam etmek üzere sözleşmeli personel alımı yapmaya hazırlanıyor.Necmettin Erbakan Üniversitesi KPSS puanı gözeterek Sözleşmeli Personel Alımı gerçekleştirecek. 
Necmettin Erbakan Üniversitesi, gerekli tüm bilgilerin yer aldığı ilan metnini yayımladı. İlgililer bu metin aracılığı ile tüm ayrıntılar hakkında bilgi sahibi olacak. 
İşte Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin o ilanı;

''T.C. NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ SINAV DUYURUSU
Üniversitemiz Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin Ek 6 ncı maddesi ve bu maddeye dayanılarak 31/12/2008 tarih ve 27097 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik'in 8 inci maddesi uyarınca, 2016 KPSS (P3) Grubu puan türünden en yüksek puan alan adaydan başlanarak yapılacak sıralamaya göre (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS (P3) puanı 70 olarak dikkate alınacak olup, bu sıralamaya göre son sıradaki adayla aynı puanı alan adaylar da sınava katılmaya hak kazanacaklardır) sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, gerçekleştirilecek yazılı sınav sonunda oluşacak başarı sırasına göre aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı 1 kişi Sözleşmeli Bilişim Personeli alınacaktır.''
İlan 15 Ağustos 2016 tarihinde verilmiş olup, son başvuru tarihi 31 Ağustos 2016 olarak belirlenmiştir.Başvuru şartları şöyle sıralanıyor;

*657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak,

*Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

*Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmak (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır),

*Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

*Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kuramlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir.

*Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelikte yer alan hükümleri kabul etmek.

*Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak.
Başvurular hakkında üniversite şöyle bir açıklama yaptı;

''Başvurular, 15 Ağustos-31 Ağustos 2016 tarihleri arasında konya.edu.tr adresinde bulunan "Sözleşmeli Bilişim Personeli İş Talep Formu'nun doldurulmasından sonra, fotoğraf yapıştırılmak, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak imzalanmak suretiyle aşağıda sayılan belgelerle birlikte 31.08.2016 tarihi mesai bitimine kadar Necmettin Erbakan Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Nişantaşı Mah. Dr. Hulusi Baybal Cad. Bera İş Merkezi No:12 Kat:22 Selçuklu/KONYA adresine elden teslim edilmek veya son başvuru tarihinde anılan adreste olacak şekilde postayla gönderilmek suretiyle yapılacaktır. Anılan tarihten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir. Gerçeğe aykırı belge verilmesi ya da beyanda bulunulması durumunda ilgililer hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.''
Gerekli Belgeler;

*Sözleşmeli Bilişim Başvuru Formu


*Üç adet vesikalık fotoğraf


*Nüfus cüzdanı fotokopisi


*Özgeçmiş belgesi


*Lisans diploması veya okul çıkış belgesinin aslı veya noter onaylı sureti Belge aslının ibraz edilmesi halinde fotokopisi Üniversitemizce onaylanacaktır.


*GENEL ŞARTLAR başlığının (c) maddesinde belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge


*GENEL ŞARTLAR başlığının (d) maddesinde belirtilen, en az iki güncel programlama dilini bildiğini gösterir belge


*ÖZEL ŞARTLAR'da tecrübe veya deneyimi gösteren belgeler


*2016 KPSS sonuç belgesi KPSS (P3) puanı olmayan veya belge ibraz edemeyen bilişim personeli adayın KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacaktır.


*İngilizce dilinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından alınan puanı veya bu dilde yapılan yabancı dil sınavlarından ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belgenin aslı veya onaylı sureti 


*Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge


*Adli sicil kaydı beyanı
Yazılı sınav, 22.09.2016 tarihinde saat 10:00 da Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonu'nda yapılacaktır.
Son Güncelleme: 15.08.2016 08:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.