MEB 15000 Öğretmen Ataması Alım İlanı

05 Ağustos 2016 Cuma, 11:27
MEB 15000 Öğretmen Ataması Alım İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama göre sözleşmeli olmak üzere toplamda 15000 öğretmen atamasının yapılacağı ilan edildi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan Sözleşmeli öğretmen alımı yapılacaktır. İşte Bakanlık tarafından yapılan o açıklama:

Bakanlığımızın boş öğretmen norm kadrosu bulunan örgün ve yaygın eğitim kuramlarına 15.000 pozisyona sözleşmeli öğretmen istihdam edilecektir.


İlan edilen kadrolar için 2016 KPSS10 ve KPSS121 puan türlerinden 50 ve üzeri taban puana sahip adaylar, sözlü sınav için http://ikgm.meb.gov.tr adresinden başvuru yapabilecektir. En yüksek puanlı adaydan başlamak üzere ilan edilen kadronun üç katı kadar aday sözlü sınava alınacaktır.


Sözlü sınavlar Türkiye genelinde oluşturulan 18 sınav merkezinde gerçekleştirilecektir. Adaylar sınav merkezi tercihlerine göre sözlü sınava girecek ve ardından başarılı olanlar arasından puan üstünlüğüne göre tercihler alınıp atamalar gerçekleştirilecektir.


Sözleşmeli öğretmen alımı ile ilgili sözlü sınava alınacak adaylara ilişkin süreç takvimi, yapılacak iş ve işlemler, Bakanlığımız www.meb.gov.tr internet sitesinden duyurulacaktır. Bilindiği üzere Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirileceğinden KPSS121 puan türüne göre atanacak adayların sınav takvimi duyuru ekinde yer alan Takvim’in sağ sütununda düzenlenmiştir.

Başvuru Kılavuzu için Tıklayınız

Kontenjanlar için TıklayınızYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.