Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Memur Personel Alımı 2014

Açıklama yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 2014 yılında sözleşmeli er-erbaş alacağını ve bu kişilere 1748 TL net maaş vereceğini açıkladı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Memur Personel Alımı 2014

Açıklama yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığı, 2014 yılında sözleşmeli er-erbaş alacağını ve bu kişilere 1748 TL net maaş vereceğini açıkladı. Açıklamanın ardından gözler Hava Kuvvetleri Komutanlığına çevrildi ve yapılacak olan açıklamalar beklenilmeye başlandı.

Detayları ise bu makalemizde bulabilirsiniz.

Sözleşmeli olacak olan er-erbaşlar 3 yıllık süre zarfında aylık 1748 TL maaş alacak ve 3 yılın sonunda eğer isterlerse erbaş ve astsubaylığa geçebilecekler. Sözleşmeli er ve erbaşlar hizmet süreleri içerisinde hizmette bulundukları birliklerde kalmaya devam edecekler. Ayrıca sosyal güvenlik kurumu tarafından primleri de ödenecek olan sözleşmeli personel yıllık 30 gün izin kullanabilecek. İsteyenler yine 15 günlük mazeret izinleri de kullanabilecekler.

7 YILDA 66 BİN 217 TL İKRAMİYE

Sözleşmeli er ve erbaşlar toplamda 7 yıl görev yapacak ve bu görev sonunda 66 Bin 217 TL ikramiye alacaklar. Ayrıca eğer isterlerse bu görev yılın sonunda da direkt olarak herhangi bir sınava tabi tutulmadan devlet memurluğuna geçebilecekler.

BAŞVURU TARİHLERİ VE SEÇMELER

Hava Kuvvetleri Komutanlığı, başvuru tarihinde son günün 1 Eylül olduğunu açıklamıştır. Seçmelere katılacak olanlar ise 15 – 25 Eylül tarihleri arasında çağırılacaktır. Bu tarihlerin dikkatlice takip edilmesi de ayrıca önem arz etmektedir.

SÖZLEŞMELİ ER OLABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Sözleşmeli erler için bazı şartlar öne sürülmüştür. Başvuruda bulunacak olan kişilerin bu şartları yerine getiriyor olması gerekmektedir. Aksi halinde başvuruları da geçersiz sayılacak ve seçmelere katılamayacaklardır.

Şartlardan bazıları şu şekildedir:

– Türk vatandaşı olmak,

– En az ilköğretim mezunu olmak,

– Askerlik hizmetini er ya da erbaş olarak tamamlamış olmak,

– 25 yaşını bitirmemiş olmak,

– Sağlık konusunda TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine uygun olmak,

– Herhangi bir suçtan mahkûm olmamak,

– Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak,

– Yapılacak olan fiziki kabiliyet sınavından ve mülakatlarda başarılı olmak gibi şartlar aranmaktadır. Eğer bu şartları yerine getiriyor iseniz başvuru da bulunabilir ve sözleşmeli personel olma yolunda ilk adımınızı atabilirsiniz.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Personel Alımı hakkında detaylı bilgiler alabilmek için buraya tıklayınız. Hem detaylı bilgileri alabilir hem de sorularınıza kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir