Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alım İlanı 2016

01 Mart 2016 Salı, 14:39

Dışişleri Bakanlığı , T.C Kanberra Büyükelçiliği’nde görevlendirmek üzere Sözleşmeli Türk Uyruklu Sekreter Alımı için ilana çıktı. Dışişleri Bakanlığı , T.C Kanberra Büyükelçiliği’nde görevlendirmek üzere Sözleşmeli Türk Uyruklu Sekreter Alımı için ilana çıktı. Bir hayli zorlu başvuru şartları olan ilanda en belirgin şart ise, çok iyi derecede Türkçe’den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye çeviri yapabiliyor olmak gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Türk Uyruklu Sekreter Alımı 2016 ilanı için başvuracak adaylar yazılı ve sözlü sınava T.C Kanberra Büyükelçiliği’nde gireceklerdir. Başvuru sırasında posta ile de başvuru kabul edilmektedir.

ALINACAK PERSONEL
-Sekreter: 1 Kişi

ŞARTLAR

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak,
– En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak,
– Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
– Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,
– Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kuruluraporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),
– Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek,
– Bilgisayar kullanabilmek. 

Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Türk Uyruklu Sekreter Alımı 2016 için başvurular 15 Mart 2016 tarihine kadar devam edecektir. Posta ile yapılacak başvurularda son başvuru tarihinin geçmemesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

İlanın tam metni için tıklayınızYorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.