Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

02 Ağustos 2016 Salı 14:13
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ ndan kentsel dönüşüm uygulamaları kapsamında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı ilan ile 32 sözleşmeli personel alacağını belirtti.


Bakanlar Kurulu Kara İle çıkartılan 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, 2012/3945 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkartılan “Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esaslar” a göre istihdam edilecektir.


Alınacak personeller’in sözlü sınav sonucuna göre aşağıda belirtilen şartlar kapsamında 32 adet sözleşmeli personel alacağını duyurdu.


I-Alınacak Sözleşmeli Personelin Unvanlara ve İllere Göre Dağılımı


II-Adaylarda Aranan Şartlar


A) GENEL ŞARTLAR


1) Türk vatandaşı olmak,


2) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4),


(5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları haiz olmak,


3)Sağlık durumu iklim değişikliklerine ve her çeşit yolculuk şartlarına elverişli olmak,


4) Bakanlıkça yapılacak sınavda yüz (100) tam puan üzerinden en az yetmiş (70) puan almak,


5) Başvuruların yapıldığı tarihin son günü itibariyle diploma derecesi, yabancı dil bilgisi ve mesleki tecrübe bakımlarından her bir kriter için aranan şartların tümünü taşıyan adayların belgeleri incelenerek başvuru niteliklerini taşıyan adaylar sözlü sınava çağırılacaktır.


6) Diploma derecesi, mesleki tecrübe ve yabancı dil bilgisine dair belgeler ilgili kurum ve kuruluşlardan teyit edilecektir.


7) Sözleşmeli olarak istihdam edilecek personelin bu ilanda ve ilgili mevzuatta belirtilen şartları taşımadığının tespiti halinde, başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca başvuru şartlarını taşımadığı daha sonradan tespit edilenlerin sözleşmeleri tazminatsız ve bildirimsiz feshedilecektir.


8) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır.


9) Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacak, haklarında yasal işlem yapılarak, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve Bakanlık tarafından kendilerine bir ücret ödenmiş ise yasal faizi ile birlikte tahsil edilecektir.


İlanın devamı için tıklayınız

Son Güncelleme: 02.08.2016 14:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.