SON SEÇİM ANKETİ GELDİ

19 Nisan 2015 Pazar, 01:57

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin yaklaşması ile siyaset sahnesi daha da kızışmaya başladı.

SON SEÇİM ANKETİ GELDİ

7 Haziran 2015 genel seçimlerinin yaklaşması ile siyaset sahnesi daha da kızışmaya başladı. Her gün yapılan mitingler ve konuşmaların yanı sıra birçok kişinin aklında acaba ne olacak sorusu yer alıyor. Özellikle seçim çalışması yapan partilerde anket yaptırmakta ve kamuoyu araştırmalarına son derece önem vermektedir.

MAK Danışmanlık, yapmış olduğu son seçim anketini açıkladı.

AK PARTİ TEK BAŞINA İKTİDAR

MAK Danışmanlık, yurt genelinde yaptığı ankette, Ak Parti oylarının %47 – %48 civarlarında olduğunu söyledi. CHP ise %24 – %25 civarlarında görünüyor. MHP ise %14’lük bir pay alarak şuanda diğer seçimlere göre çok fazla önde gidebilmiş değil. Danışmanlık şirketine göre bu anketin sonucuna göre Ak Parti tek başına iktidar olarak çıkarken, HDP faktörünün çok etkili olmadığı söylüyor.

HDP BARAJ ALTINDA

MAK Danışmanlık Başkanı Kulat, HDP’nin şuan için barajı aşmasının mümkün olmadığını ve oy potansiyelinin hala daha %8,5 seviyelerinde gezdiğini söyledi. HDP’nin eğer önümüzdeki günlerde de bu çalışma temposu ile gideceğini görürsek, geçmesi pek mümkün olmayacaktır diye de eklemelerde bulundu.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.