Home / Siyaset / SELAHATTİN DEMİRTAŞ: CHP İLE KOALİSYONA EVET

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: CHP İLE KOALİSYONA EVET

Açıklama bugün Posta Gazetesine geldi. Açıklama yapan Selahattin Demirtaş barajı geçmeleri halinde koalisyon yapabileceklerinin altını çizdi.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ: CHP İLE KOALİSYONA EVET

Açıklama bugün Posta Gazetesine geldi. Açıklama yapan Selahattin Demirtaş barajı geçmeleri halinde koalisyon yapabileceklerinin altını çizdi. Özellikle koalisyon yapabilmek adına kimleri tercih edersiniz sorusuna ise ilginç cevaplar geldi.

CHP İLE KOALİSYONA EVET

CHP ile koalisyon yapabileceklerini belirten Selahattin Demirtaş bu konunun rahatlıkla CHP il konuşulabileceğini belirtti. Özellikle seçmen kitlelerinin birbirine yakın olması nedeni ile bu tarz bir koalisyonun mümkün olduğunu belirten Selahattin Demirtaş, Ak Parti ile ise bunun imkansız olduğunu belirtti. Ak Parti seçmenine değinmeyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, sadece CHP ile koalisyonun mümkün olabileceğini belirtti.

MHP İLE SAVAŞ ÇIKAR

MHP ile de koalisyonun mümkün olmadığını belirten Demirtaş, MHP ile koalisyon yapılırsa savaş çıkar dedi. Artık barışı istediklerini ve savaştan yana olmadıklarını belirten Demirtaş, bu durumda sadece CHP ile bir ittifak yapılabilir dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ise bu cümlelere cevabı özellikle CHP seçmeni tarafından merakla bekleniyor. Çünkü seçmen HDP ile koalisyona hayır diyor.

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir