SEÇMEN KAĞIDI OLMAYANLAR OY KULLANABİLECEK

03 Haziran 2015 Çarşamba, 10:26

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimlerine birçok kurum ve kuruluş hazırlıklarını yaparken aynı hazırlıkları seçmenlerinde yapması gerekiyordu.

SEÇMEN KAĞIDI OLMAYANLAR OY KULLANABİLECEK

7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan milletvekili seçimlerine birçok kurum ve kuruluş hazırlıklarını yaparken aynı hazırlıkları seçmenlerinde yapması gerekiyordu. Kendilerine gönderilen seçmen kağıtlarını muhtarlıklardan alması gereken seçmenler bu seçimlerde eğer seçmen kağıtları yok ise yine oy kullanabilecekler.

SEÇMEN KAĞIDI ZORUNLU DEĞİL

Özellikle bazı bölgelerde seçmenlere kağıtlarının gitmemesi sebebi ile açıklamaya YSK, seçmen kağıtları olmasa bile oy kullanabileceklerini açıkladı. Bu açıklamanın ardından bir açıklama daha yapan YSK, nüfus cüzdanlarının yanlarında olmasının yeterli olacağını açıkladı.

73 MİLYON 988 BİN OY PUSULASI

Toplamda 73 milyon 988 bin oy pusulası basılmasının yanında oy verme işlemi 7 Haziran 2015 günü 08.00 – 17.00 saatleri arasında yapılacak. Saat 17.00 olduğu halde oy vermek için sandık başında bekleyen kişiler, başkan tarafından sayılacak ve bu kişilerin oy vermesine izin verilecek.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.