Home / Siyaset / ÖCALAN'I ÇIKARTACAĞIZ

ÖCALAN'I ÇIKARTACAĞIZ

Açıklama HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi.

ÖCALAN‘I ÇIKARTACAĞIZ

Açıklama HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’tan geldi. Demirtaş, Öcalan’ın içeride hapis tutulmasına asla göz yummayacaklarını ve ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Öcalan’ın dışarıya çıkartılması konusunun kendilerinin boyun borcu olduğunu ifade eden Demirtaş şunları söyledi.

Ortadoğu’da cesur fikirler vermiş ve bunları uygulamaya koymuş birisini siz tecrit altında tutuyorsunuz. Bunu bzim kabul etmemiz ve benimsememiz mümkün değil. Öcalan’ın serbest kalması ve özgürlüğü için elimizden geleni yapmak bizim için bir onur meselesidir.

HDP’NİN TUTUMU ELEŞTİRİLDİ

Özellikle Demirtaş’ın bu açıklamaları yapmasının ardından aldıkları emanet oylardan tepki geldi diyebiliriz. Özellikle birçok kişinin bu tarz bir tutuma göz yummasından rahatsız olan bazı kesinler sosyal medya üzerinden ciddi tepkiler göstermeye başladı. Bu tutumuna devam etmesi halinde HDP’nin mecliste başarılı olamayacağı gibi aynı zamanda gelecek seçimlerde baraj altı kalabileceği tahminler arasında yer alıyor.

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir