MHP'li Muhalifler Yeni Parti Mi Kuracak?

16 Nisan referandumu öncesinde MHP'den ihraç edilen muhalif milletvekilleri çok yoğun bir şekilde hayır kampanyası yürütmüşlerdi.

MHP'li Muhalifler Yeni Parti Mi Kuracak?

16 Nisan referandumu öncesinde MHP'den ihraç edilen muhalif milletvekilleri çok yoğun bir şekilde hayır kampanyası yürütmüşlerdi.

18 Nisan 2017 Salı 10:18
MHP'li Muhalifler Yeni Parti Mi Kuracak?

MHP'den ihraç edilen milletvekilleri bilindiği gibi tarihi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine ilişkin referandumda MHP Genel merkezinin aldığı EVET kararına karşılık, ülkenin her yanında HAYIR kampanyası yürütmüşlerdi. Şimdi herkes merkez sağda yeni bir parti mi kuruluyor diy sorular sormaya başladı.

MHP genel merkezinin ve MHP lilerin oylarıyla kritik referandum evet yönünde sonuç buldu. Bu da gösteriyor ki hem seçimlerde hem de referandumlarda MHP kilit parti konumunda. 2019 yılında yapılacak olan referandum öncesi MHP'li muhalifler  Prof. Dr. Ümit Özdağ, Yusuf Halaçoğlu, Nuri Okutan, Sinan Oğan, Meral Akşener ve Nevzat Bor ya partiyi olağan kongreye götürmeye çalışacaklar ya da yeni bir parti kuracaklar. Ama hakim olunan görüş yeni parti kurulursa BBP örneği gibi çok yol katedilemeyeceği , iktidar hedeflenilemeyecği yönünde.

MHP GENEL MERKEZ: SAYEMİZDE EVET ÇIKTI

Milliyetçi Hareket Partisine gelen eleştirilerde oy kaybı yaşanıldığı vurgulanırken, genel merkez ise bunun aksini savunarak evet sayemizde kazanıldı, MHP olmasaydı evet çıkmazdı dediler. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın eleştirler üzerine dün bir açıklama yaparak aşağıda ki sözlerle tepki gösterdi: “Kimi medya mensupları sonuçların Türkiye’yi iki partili bir sisteme ve kutuplaşmaya götürdüğünü, kimi de MHP seçmeninin referandumda ‘evet’ oyu vermediğini ileri sürmüştür. Halkoylaması sonuçlarından siyasi kutuplaşma mesajı okumak cinnettir. O bakımdan referandumu siyasi partilerin geçmişte aldıkları oylar açısından değerlendirmek ve buradan siyasi sonuçlar çıkarmaya çalışmak, vahim bir hatadır.”

Parti olağan kongreye gider mi bunu bekleyip göreceğiz. Ama görünen o ki MHP de kazanlar kaynamaya devam edecek gibi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol