MHP'de Muhalif 4 İsim İhraç Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi, son zamanlarda görüş ayrılığı oluşan 4 milletvekilini, disiplin kurulunda alınan kararla ihraç etti.

MHP'de Muhalif 4 İsim İhraç Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi, son zamanlarda görüş ayrılığı oluşan 4 milletvekilini, disiplin kurulunda alınan kararla ihraç etti.

10 Mart 2017 Cuma 13:58
MHP'de Muhalif 4 İsim İhraç Edildi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüş ayrılığına düşen ve son zamanlarda eleştirilen hedefi haline gelen partili 4 muhalif isim daha ihraç edildi.

MHP Merkez Disiplin Kurulu, Parti üyesi Sinan Oğan ile birlikte Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve Isparta Milletvekili Nuri Okutan'ın partiden ihraç edilmesine ve ilişiklerinin kesilmesine karar verdi.

NEDEN İHRAÇ EDİLDİLER

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, müzakereler sonucunda bugün yapılan gizli oylamayla Ok, Halaçoğlu, Okutan ve Oğan'ın tüzüğün 78/4-(e) ve (h) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden "kesin çıkarma" cezasıyla cezalandırılmasına oy birliğiyle karar verildiğini açıkladı.

MHP'nin parti tüzüğünün 78. maddesi "Disiplin Cezalarını Gerektiren Haller"i kapsıyor. Tüzüğün 78. maddesinin 4. fıkrası ise "Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller"i sıralıyor. Buna göre 4-e ve 4-h bentleri şöyle:

"4-e. Partinin birlik ve beraberliğini ciddi şekilde bozacak ve Genel Başkan, Genel Sekreter ve bunlardan sonra hiyerarşide bulunan görevlilere ve parti organlarına karşı ağır disiplinsizlik teşkil edecek veya manevi şahsiyetlerini rencide edecek ya da parti faaliyetlerini önemli surette aksatacak, partinin gelişmesine mani olacak davranışlarda ve faaliyetlerde bulunmak veya başkalarını böyle davranış ve faaliyetlere ikna ve teşvik etmek.

4-h. Üyelik ve delege olmaktan kaynaklanan haklarını kötüye kullanmak suretiyle kasten Partiye zarar vermek."

Anahtar Kelimeler:
MHP
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol