Home / Siyaset / KOALİSYONDA SON DURUM NE?

KOALİSYONDA SON DURUM NE?

Yapılan 7 Haziran seçimlerinden sonra birçok kişi şaşkınlığa uğramış ve Ak Parti hükümetinin iktidardan gideceğini düşünmemişti.

KOALİSYONDA SON DURUM NE?

Yapılan 7 Haziran seçimlerinden sonra birçok kişi şaşkınlığa uğramış ve Ak Parti hükümetinin iktidardan gideceğini düşünmemişti. Özellikle Ak Parti’den yaklaşık olarak uzaklaşan 2 milyona yakın seçmen bunu beklememiş ve böyle bir şey olabileceğini tahmin etmemişti. HDP’nin barajı aşması ise aslında çok büyük bir sürpriz olmadı ancak; %13 rakamında bir oy alması ve yılların partisi olan MHP ile aynı sayıda milletvekili çıkartması çok daha büyük bir şaşkınlık yarattı.

KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ

Hükümetsiz kalan Türkiye koalisyon çalışmalarına çoktan başladı. Koalisyon söylentilerinin çıkması bize dolar ve petrol fiyatlarını etkilerken, et ve ithal gıda besinlerine ciddi oranlarda zam geldi. Şuanda çok büyük bir kriz yaşamayan Türkiye’nin fırtına öncesi bir sessizlik içerisinde olduğu açıkla söylenebilir. Koalisyon görüşmeleri devam ederken hiçbir parti bir diğer ile koalisyon yapmak istemediğini belirtiyor ancak; bu sürecin uzaması sadece ülkeye zarar verecek diyebiliriz.

KURULACAK KOALİSYON DURUMU BELİRLEYECEK

Kurulacak olan koalisyon ise tam anlamı ile Türkiye’nin 2 yıllık kaderini belirleyecek. Türkiye’nin kaderi şuan tamamen bu kurulacak olan koalisyonun ellerinde diyebiliriz.

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir