KOALİSYONA HAYIR

11 Mayıs 2015 Pazartesi, 13:25
KOALİSYONA HAYIR

Bu Pazar günü seçim yapılsa ne olur diye anket yapan Denge Araştırma şirketi çok çarpıcı sonuçlar elde etti.

KOALİSYONA HAYIR

Bu Pazar günü seçim yapılsa ne olur diye anket yapan Denge Araştırma şirketi çok çarpıcı sonuçlar elde etti. Daha önce koalisyon hükümetleri görmüş olan Türk toplumu artık koalisyon istemiyor. 25 ilde binlerce kişi ile yapılmış olan anket çalışmalarından çıkan sonuca göre halk koalisyona “ Hayır “ diyor. Üstelik hayır diyen topluluğun oranı ise %68,3 dolaylarında diyebiliriz.

Türk halkının koalisyona gösterdiği bu tepki nedeni ile de hükümetin yeniden güvenoyu alacağı tahmin ediliyor diyebiliriz. Özellikle hükümetin devam etmesi ve istikrarın korunması ülkenin yarınları için son derece önemli diyebiliriz.

SON ANKET SONUÇLARI

Denge Araştırma şirketi yine koalisyon ile ilgili araştırma yaparken 25 ilde yaptığı sonuçlara göre Ak Parti tek başına iktidar olarak çıkıyor. Yapılan son ankette sonuçlar ise şu şekilde oluyor.

AKP: % 45, 6
CHP: % 25,5
MHP: % 15,1
HDP: % 9,5
SP – BBP: % 2,3
Diğer: % 2

Denge araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre MHP ve HDP düşüşte seyrediyor. Özellikle HDP’nin eriyor olması barajı aşamama ihtimalini daha da artırıyor. Birçok kişi HDP’nin barajı aşamayacağını düşünürken, son yapılan anketlerde bunu gösteriyor.

MUHALEFET KESİNLİKLE İKTİDAR OLAMAZ

Şirketten yapılan açıklamaya göre bu anket 3 – 7 Mayıs tarihlerinde sıcak olarak yapılmış. Yapılan açıklamaya göre muhalefetin iktidar olması ya da koalisyon kurulmasının imkansız ve buna ihtiyaç olmadığı söyledi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.