Home / Siyaset / KOALİSYON ÇIKMAZ YORUMU

KOALİSYON ÇIKMAZ YORUMU

Dün yapılan meclis başkanlığı seçiminde Ak Parti’ye hiç bir partinin destek vermemesi koalisyon çıkmaz yorumlarına neden oldu.

KOALİSYON ÇIKMAZ YORUMU

Dün yapılan meclis başkanlığı seçiminde Ak Parti’ye hiç bir partinin destek vermemesi koalisyon çıkmaz yorumlarına neden oldu. Özellikle MHP tarafından bir destek bekleyen Ak Parti destek verilmediğini görünce bu koalisyonun olmayacağını öne sürdü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu yaptığı açıklamasında MHP ile bir koalisyonun söz konusu olmayacağını söyledi. Özellikle MHP lideri Bahçeli’den bu şekilde bir destek gelmemesinin koalisyon yollarını da tıkadığını iddia etti.

KOALİSYON ÇIKMAZ

Koalisyon çıkmasının zor olduğunu ifade eden Ahmet Davutoğlu, MHP’nin bu tutumunun koalisyona açık olmadığını ifade etti. Diğer yandan bir koalisyon kurulur ise bunun tamamen şeffaflık içerisinde yürütüleceğini söylene Davutoğlu, kamuoyundan gizli herhangi bir protokolün yapılmayacağını öne sürdü.

SAVUNMA BAKANLIĞINA GÖREVLENDİRME

Dün yeni seçilmiş olan İsmet Yılmaz yerine ise asaleten bir Savunma Bakanı atanması bekleniyor. Davutoğlu, içerisinde bulunduğumuz durumu göz önüne alarak direk bir atama yapmam, asaleten bir atama yaparım dedi.

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir