İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan FETÖ'ye İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da katıldığı kitap fuarında terör operasyonları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan FETÖ'ye İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da katıldığı kitap fuarında terör operasyonları konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

28 Nisan 2017 Cuma 21:02
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan FETÖ'ye İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da gerçekleştirilen bir kitap fuarına katıldı. Katıldığı program çerçevesinde açıklamalarda bulunan Bakan Soylu'nun gündeminde terör konuları vardı. Bakan Soylu PKK, FETÖ ve diğer terör örgütlerine yönelik gerçekleştirilen operasyonlar hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 

BAKAN SOYLU'DAN FETÖ AÇIKLAMALARI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun gerçekleştirmiş olduğu açıklamaların en önemli gündem maddelerinden biri FETÖ soruşturması oldu. Soruşturma kapsamında 10bin polisin açığa alındığını ifade eden ve operasyonların devam edeceğini açıklayan Bakan Soylu konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı. "Özellikle hiçbir şey gizli kalmaz, kalmayacaktır da. Bu FETÖ terör örgütü, attığı bütün adımlar itibariyle ve ortaya koyduğu huzursuzluk ve Türkiye'ye ve milletimize saldırganlık itibariyle 15 Temmuz akşamı hain bir darbe girişimine girmiştir. Bunun karşılığını bu millet ve devlet alacaktır. Hangi birimde olursa olsun. Ne noktada olursa olsun kararlılığımız ve irademiz bizden sonra gelecek nesillere ve bizden sonra, gelecek Türkiye'ye bir daha böyle bir musibetle karşı karşıyla kalınmamasının sağlanmasıdır. Bunun için tüm birimlerde, tüm kurumlarda çalışmalar devam etmektedir. Yani ilk günden itibaren kararlılığında devletimizin ve hükümetin hiçbir esneklik olmamıştır."

''BENİ BULDUYSANIZ BU İŞ ÇÖZÜLÜYORDUR'' İFADESİ

Ayrıca gözaltına alınan bir zanlının, '' beni bulduysanız bu iş çözülüyor demekki'' ifadesini hatırlatan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şunları aktardı. "Sadece bizim son günlerde tespit ettiğimiz önemli bir yerdeki önemli bir kişinin önemli bir değerlendirmesi mevcuttur; ‘Eğer beni bulmuşsanız anlaşılıyor ki bu iş çözülüyor’ demiştir.Türkiye Cumhuriyeti devleti ve milleti ile bir saldırı ile karşı karşıya kaldı. Bizim görevimiz bu saldırını içinde kim varsa, bu saldırının arkasında kim varsa bu saldırının aklını kim ortaya koymuşsa, bu saldırıyı kim tertip etmişse çıkartıp milletin önüne koymaktır."

Son Güncelleme: 28.04.2017 21:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol