ERKEN SEÇİM ALARMI

02 Temmuz 2015 Perşembe, 14:28
ERKEN SEÇİM ALARMI

Meclis başkanı seçimleri hala devam ederken kimsenin seçilememesi işi 3. ve 4. tura bıraktı.

ERKEN SEÇİM ALARMI

Meclis başkanı seçimleri hala devam ederken kimsenin seçilememesi işi 3. ve 4. tura bıraktı. Bu turlarda ise aranan oy sayısının daha az olması sebebi ile artık yavaştan bir koalisyon çıkması beklenmektedir. Ak Parti kulislerinden gelen haber ise yeni bir seçimin yapılacağı yönünde diyebiliriz.

ERKEN SEÇİME GİDİLEBİLİR

Eğer buradan herhangi bir koalisyon çıkmaz ise büyük ihtimalle erken seçime gideceğini duyuran Ak Parti kulisleri, bu durumun çok kuvvetli olduğunu söylemektedir. Koalisyonun kurulmasının zor olduğunu belirten kulis yorumları özellikle CHP ile koalisyonun mümkün olmayacağını belirtiyor.

KURULSA BİLE YIKILIR

Eğer bir koalisyon kurulursa bile bunun CHP ile olmasının hem doğru hem de mantıklı olmayacağını belirten Ak Parti kulisleri, bu koalisyonun kısa sürede yıkılabileceğini söylediler. MHP ile koalisyon iddiaları ise Cumhurbaşkanlığının pazarlık konusu edilmesi nedeni ile zaten yapılamıyor.

ADI HİÇ GEÇMEYEN PARTİ

Ak Parti ise adı hiç geçmeyen HDP ile asla bir ittifak arayışına girmemiş ve girmeyi de düşünmüyor gibi duruyor. Fakat tüm Ak Parti kulisleri erken seçimin bağıra bağıra geldiğini savunuyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.