Home / Siyaset / CHP – MHP – HDP KOALİSYONU İÇİN ABDULLAH ÖCALAN SERBEST BIRAKILSIN

CHP – MHP – HDP KOALİSYONU İÇİN ABDULLAH ÖCALAN SERBEST BIRAKILSIN

HDP’nin meclise girmenin ardından beklenen kriz oluştu. Kandil yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan serbest bırakılsın dedi.

CHPMHP – HDP KOALİSYONU İÇİN ABDULLAH ÖCALAN SERBEST BIRAKILSIN

HDP’nin meclise girmenin ardından beklenen kriz oluştu. Kandil yaptığı açıklamada Abdullah Öcalan serbest bırakılsın dedi.

PKK HDP’nin meclise girmesinin ardından hemen isteklerini sıralamaya başladı. Özellikle koalisyon söylentilerinin çıkmasının ardından HDP tarafından birçok açıklama gelirken bu seferde PKK bir açıklama yaptı. PKK yaptığı açıklamasında terörist başının serbest bırakılması gerektiğini ancak böyle bir barış olabileceğini söyledi.

“ ÖNDER APO ÖZGÜLEŞMEDİKÇE “

PKK adına açıklama yapan Cemil Bayık, “ Önder Apo özgürleşmedikçe bir barış süreci devam edemez. Önder Apo serbest bırakılırsa kürt halkı ile bir barış söz konusu olacaktır. “ Açıklamayı bu şekilde devam ettiren terör örgütü lideri, koalisyon olacaksa ilk olarak bu göz önüne alınmalı dedi.

KOALİSYON OLACAKSA SERBEST BIRAKILMALI

Eğer bir CHP – MHP – HDP koalisyonu yapılacaksa öncelikle terörist başının serbest bırakılmasını isteyen PKK aksi halde bir koalisyonun mümkün olmayacağını açıkladı. 

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir