Home / Siyaset / CHP'LİLERİ KIZDIRACAK KONUŞMALAR

CHP'LİLERİ KIZDIRACAK KONUŞMALAR

57. Hükümette bakanlık görevi yapmış olan ve CHP’nin iktidar olması halinde ekonomi bakanı olacak olan Kemal Derviş çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP’LİLERİ KIZDIRACAK KONUŞMALAR

57. Hükümette bakanlık görevi yapmış olan ve CHP’nin iktidar olması halinde ekonomi bakanı olacak olan Kemal Derviş çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar ile CHP’lilerden büyük tepki topladı. Sosyal medya üzerinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

MERKEZ TÜRKİYE PROJESİ OLMAZ

Kemal Kılıçdaroğlu’nun merkez Türkiye projesine karşı çıkan Kemal Derviş, bu projenin şüpheli olduğunu söyledi. Bu projenin olmasının ya da olduktan sonra artılarının neler olacağı konusunda şüpheleri olduğunu belirten Kemal Derviş, bu projenin yanında olmadığını belirtti.

3. HAVALİMANI KESİNLİKLE GEREKLİ

CHP’nin eleştirdiği ve yapılmasını istemediği 3. Havalimanı ile ilgili de hükümetin çok çalıştığını ve böyle bir havalimanının gerekli olduğunu vurguladı. Sürekli THY ile yolculuk yaptığını söyleyen Kemal Derviş, THY’nin Türkiye’nin gurur kaynağı olduğunu ve yolculukları sırasında birçok yabancının tercih ettiğini gördüğünü söyledi. İstanbul’un tüm bu yolculuklarda başkent olmasının ülkeye getireceği katkının çok büyük olacağını vurguladı.

EKONOMİK KRİZ YOK, OLMAYACAK DA

Ülke ekonomisinin çok iyi yerde olduğunu belirten Kemal Derviş, mevcut bir krizin olmadığını söyledi. Türkiye ekonomisinin sağlam temellere inşa edildiğini ve bundan sonra kriz olmasının mümkün olmadığını belirterek, ekonominin gidere büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi.

About isbilgisi

Check Also

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi. HDP KAPATILSIN Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir