BBP OY ORANI %20

12 Mayıs 2015 Salı, 19:22
BBP OY ORANI %20

Genel seçimlerin yaklaşması ile her parti kendi oy oranlarını açıklamaya başladı.

BBP OY ORANI %20

Genel seçimlerin yaklaşması ile her parti kendi oy oranlarını açıklamaya başladı. Son günlerin en çok konuşlan partilerinden olan Büyük Birlik Partisi Saadet Partisi ile yapmış olduğu ittifak ile oy oranlarını artıracağına inandı. Özellikle yapılan kamuoyu araştırmalarında şuanda bu iki partinin ittifaklarının çok yeterli olmadığını ve bu iki partinin oy oranlarının en fazla %3 olabileceğini görüyoruz.

OY ORANIMIZ %20

Mustafa Destici NTV’ye konuk olduğu bir programda BBP oy oranının %20lerde olduğunu açıkladı. Birçok siyasetçinin bu rakama çok ciddi şekilde tepki verdiğinin de altını çizelim. BBP ile SP’nin ayrı ayrı %20 potansiyellere sahip olduğunun altını çizen Destici, seçimlerde %36lık bir hedef belirlediklerini ve bu oranlarda bir oy alacaklarını açıkladı.

MECLİSE GİRİYORUZ


Meclise girdiklerini açıklayan Destici, önümüzdeki seçimlerde büyük bir oy oranı alıp mecliste yer alacaklarının altını çizdi. 3 farklı kamuoyu araştırma şirketi ile çalıştıklarını ve hepsinin de yaptığı oy oranlarında BBP oy oranının %20nin üzerinde olduğunun altını çizdi.

Diğer yandan diğer kamuoyu şirketleri ise bu iki partinin ittifakından en fazla %2,2 – %3 civarlarında bir oy oranının çıkacağının açıklamasını yaptılar. Bazı şirketlere göre ise bu iki partinin oranı %1,5 üzerine bile çıkamayacak.Yorum yazın...


Diğer Güncel Haber ve İlanlar
isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.