AK PARTİ'DEN BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA ANKETİ

10 Temmuz 2015 Cuma, 00:11
AK PARTİ'DEN BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA ANKETİ

Ak Parti bir yandan koalisyon çalışmalarını sürdürürken bir diğer yandan da olası bir erken seçim ihtimalinde nelerin olabileceğini düşünüyor.

AK PARTİ’DEN BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA ANKETİ

Ak Parti bir yandan koalisyon çalışmalarını sürdürürken bir diğer yandan da olası bir erken seçim ihtimalinde nelerin olabileceğini düşünüyor. Araştırmalarını bu yönde yapmakta olan Ak Parti, özellikle erken seçim olursa oy oranı ne olur diye sürekli araştırma yapmaya devam ediyor. Yaptırdığı araştırmalardan çıkan sonuç ise, erken bir seçim yaşanırsa, ikinci bir koalisyon seçeneğinin çıkmamasıdır.

%46 GÖZÜKEN RAKAM

Şuanda gözüken rakamın %46 olduğunu açıklayan Ak Partili yöneticiler ve araştırma şirketleri, oyların büyük bir bölümünün MHP ve HDP’den geleceğine işaret ediyorlar. Özellikle MHP’den çok ciddi kopmaların olduğunu ifade eden araştırma şirketi, koalisyon kurulma aşamasında MHP’nin umursamaz tavrının tabanda rahatsız edici olduğunu ifade ediyor.

ERKEN SEÇİM OLURSA TEK İKTİDAR ÇIKAR

Eğer erken seçim gibi bir seçenek olursa bunun en yakın, Eylül veya Ekim gibi olacağını söyleyen araştırma şirketleri, sonuçların ise büyük sürprizlerle dolu olacağını ifade ediyor.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.