Toplu İstifa Herkesi Sarstı

Adana’da 150 kişi, MHP’den istida edip Ak Parti’ye katıldı.Seçime 25 gün kala ortam daha da hareketlenirken, partiler arasında çekişmelerde başladı. Özellikle bu seçimin en çok dikkat edilecek olan iki partisi Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi, seçimlerde halkın ilk bakacağı partiler olacak. Yapılan anket çalışmalarında birçok şirket Ak Parti’nin yükseldiğini ifade ederken birçoğu da MHP’de çok ciddi düşüşler yaşandığını ifade ediyor.

İşte bu sebepten dolayı bu seçimlerde iki partinin oy oranları çok önemli olacak. Son yaşanan gelişme ise herkesi derinden etkiledi.

Adana’da 150 kişi, MHP’den istida edip Ak Parti’ye katıldı. İl başkanlığında düzenlenen tören ile Ak Parti’ye geçen MHP’liler, son dönemde yaşanan olaylar nedeni ile partiden topluca istifa ettiklerini belirttiler.

“MHP ÇİZGİ VE İDEOLOJİSİNDAN UZAKLAŞTI”

Beraberinde 150 kişi ile Ak Parti’ye geçen Ali Kiper, MHP’nin çizgisinden çıktığını ve ideolojisini bozduğunu açıkladı. Bu sebepten dolayı Ak Parti’ye geçtiklerini ifade eden Ali Kiper, artık Ak Parti’de hizmet edeceklerini ifade ettiler.

“DAVUTOĞLU’NUN FARKINA VARDILAR”

Davutoğlu’nun farkına vardıklarını ve artık Ak Parti’de hizmet vereceklerini ifade eden AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, arkadaşlarının gelmesinden dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler. Toplu istifa sonrasında ise MHP tarafından herhangi bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde MHP genel merkezinden de bu istifa ve toplu geçmişlere yönelik bir açıklama yapılması bekleniyor. Yaşanan toplu istifaların sayıca fazla olması neden ile MHP’li seçmende düşünceli davranıyor.

GÜL AK PARTİ – CHP KOALİSYONU DEDİ

Eski Cumhurbaşkanı ve Ak Parti kurucularından olan Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GÜL AK PARTİ – CHP KOALİSYONU DEDİ

Eski Cumhurbaşkanı ve Ak Parti kurucularından olan Abdullah Gül, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin koalisyon sorusuna ise beklenmedik bir şekilde cevap verdi. Verdiği cevapta Ak Parti – CHP sinyallerini yakan Abdullah Gül bu iki partinin kurmasının gerektiğini ifade etti.

EN ÇOK OY ALAN İKİ PARTİ KUMALI

Abdullah Gül Almanya’dan da örnek vererek en çok oy alan iki partinin hükümeti kurması gerektiğini ifade etti. 7 Haziran genel seçimlerinin Türkiye için son derece önemli olduğunu ve bu bilinç içerisinde olunduğunu belirten Abdullah Gül, Ak Parti – CHP koalisyonuna yakın olduğu gözlemlendi.

BİR AN ÖNCE KURULMALI

Türkiye’nin etrafında yangınlar yanarken ve Türkiye bir yangın çemberinin içerisindeyken hala daha hükümetin kurulamamış olmasının son derece kötü olduğunu ifade eden Gül, en kısa zamanda bi koalisyonun kurulması gerektiğini ifade etti.

PARTİ KAPATMAYI DOĞRU BULMUYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP tarafından gelen “ HDP kapatılsın “ önerisine sıcak bakmadığını ifade etti.

PARTİ KAPATMAYI DOĞRU BULMUYORUM

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan MHP tarafından gelen “ HDP kapatılsın “ önerisine sıcak bakmadığını ifade etti. Parti kapatmanın doğru olmadığını ifade eden Erdoğan, “ Parti kapatmak doğru bir karar değildir. Fakat bu parti yöneticilerinin en ağır cezayı alabilmeleri içinde her şeyin yapılması gerektiği düşüncesini taşıyorum. “ dedi.

SORULARI YANITLADI

Çin’e gitmeden önce Esenboğa Havalimanı’nda soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, operasyonların çok geç kaldığını ifade etti. Yapılan tüm iyi niyetli yaklaşımlara rağmen PKK’nın ve HDP’nin böylesi bir tavır içerisine girmesini ise çözüm sürecine zarar vereceğini ve bitirmeye yönelik olduğunu ifade etti.

DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILABİLİR

Dokunulmazlıkların kaldırılması ile ilgili Anayasanın 14. maddesini hatırlatan Erdoğan, “ Terör örgütü ile bağlantısı olanların ceza alması gerektiğini hepimiz biliyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi.

HDP KAPATILSIN

Son günlerde yaşanan sıkıntılar karşısında muhalefetten tepki geldi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, son günlerde PKK’nın yaptığı olayları dile getirdi. Terör örgütüne adeta kan kusan Bahçeli, HDP’nin de bunlarla iş birliği içerisinde olduğunu ifade etti. Bu işbirliğinin olmasının ise son derece zararlı ve sakıncalı olduğunu ifade eden Bahçeli “ HPD kapatılsın “ önerisini getirdi.

ETEK GİYİP MASKE TAKANLAR

Bahçeli, PKK terör örgütünü ifade ederken “ etek giyip maske takanlar “ diyerek nitelendirdi. Bunların temizlenmesini öneren Bahçeli, ülkeye zarar veren bu teröristlere destek veren HDP’nin de kapatılması gerektiğini ifade etti.

OPERASYONLARA DESTEK

IŞİD ve PKK’ya yönelik yapılan operasyonlara ise Bahçeli tam destek verdi. F-16’ların sonuna kadar görev yerinde olmasını desteklediğini bildiren Bahçeli, bu teröre karşı mücadele de hükümetin yanında olduğunu ifade etti.

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİLER

CHP milletvekili Deniz Baykal erken seçimlerin geldiğini ve erken seçimin olacağını söyledi.

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİLER

CHP milletvekili Deniz Baykal erken seçimlerin geldiğini ve erken seçimin olacağını söyledi. Şuan ki siyasi ortamın çok memnun verici olmadığını belirten Deniz Baykal kısa zaman içerisinde erken seçimlerin geleceğini söyledi.

KASIM’DA ERKEN SEÇİM

Erken seçimlerin olacağını ve bunun içinde Kasım ayını işaret eden Deniz Baykal, Kasım ayının en erken seçim zamanı olacağını ifade etti. Erken seçimlerin şuanda daha hayırlı olacağını ifade eden Baykal koalisyon çalışmalarının yararlı olmayacağını ifade etti.

“ TAMAMEN TİYATRO “

Deniz Baykal bu koalisyon çalışmalarının tamamının tiyatrodan ibaret olduğunu ve bu çalışmalarının yürümeyeceğini ifade etti. Erken seçimin ise kısa zamanda yapılacağını bunun içinde Kasım ayını işaret etti. MHP’nin ise koalisyon çalışmalarında olmadığı içinde koalisyon görüşmelerinin zor olduğunu ifade ediyor.

KOALİSYON GÖRÜŞMESİ SONRASI İLK AÇIKLAMA

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı’ndan yetkiyi aldıktan sonra Pazartesi günü görüşmelere başlayacağını ifade etmişti.KOALİSYON GÖRÜŞMESİ SONRASI İLK AÇIKLAMA

Başbakan Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı’ndan yetkiyi aldıktan sonra Pazartesi günü görüşmelere başlayacağını ifade etmişti. Bugün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Ahmet Davutoğlu, görüşme sonrasında kameralar karşısına geçti.

CHP MERKEZİNDE 1 SAAT 40 DAKİKA

CHP genel merkezinde yaklaşık olarak 1 saat 40 dakika kadar görüşme yapan Ahmet Davutoğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu, olası koalisyon üzerinde konuştu. Görüşme sonunda ise kameraların karşısına ilk olarak geçen Başbakan Ahmet Davutoğlu oldu.

İNŞALLAH MÜBAREK BİR GÜNDE GÜZEL SONUÇLAR ALIRIZ

Başbakan Ahmet Davutoğlu görüşme sonrasında CHP liderine önerilerini sunduklarını belirtti. Sunulan öneriler üzerine konuştuklarını ifade eden Ahmet Davutoğlu, görüşme sonrasında her iki tarafında mutlu ayrıldığını belirtti. Böylesi bir mübarek günce inşallah güzel sonuçlar alırız diyen Davutoğlu, temennilerini sundu.

AKP – CHP KOALİSYONU GELMEK ÜZERE

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç ile Kültür Bakanı Ömer Çelik bir araya geldiler.

AKP – CHP KOALİSYONU GELMEK ÜZERE

CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç ile Kültür Bakanı Ömer Çelik bir araya geldiler. Yapılan görüşmelerin ılımlı geçtiğini gözlemleyen uzmanlar yakın bir zamanda koalisyonun kurulacağını belirtiyorlar.

ORTAK KONULAR ELE ALINIYOR

AKP – CHP görüşmesinde ilk olarak ortak konular ele alınacak. Ele alınan konularda ise birçok ortak nokta bulunmaya çalışılacak. Eğer ortak noktalarda anlaşılırsa çok uzun bir süreye kalmadan hükümet kurma girişimleri başlayacak. Her iki tarafta öncelikli olarak kendi isteklerinden vazgeçme konusunda hem fikir oldular.

LİDERLER DEVREYE GİREBİLİR

Şuandaki süreci sadece parti sözcüleri yönetiyor. Sürecin tıkanmaması ve bir koalisyon kurulabilmesi için ellerinden geleni yapan sözcüler eğer ters bir durumda kalırlarsa ve herhangi bir negatif durum ile karşılaşırlarsa durumu liderlerine iletecekler. Böylece devreye liderler girecek ve gerekeni yapıp koalisyon çalışmalarını yürütmeye devam edecekler.

KOALİSYONA GİRME BİRİNCİ PARTİ OL

Bahçeli yaptırdığı bir anketle eğer koalisyona girmezler ise birinci parti olarak çıkacaklarını belirtti.

KOALİSYONA GİRME BİRİNCİ PARTİ OL

Bahçeli yaptırdığı bir anketle eğer koalisyona girmezler ise birinci parti olarak çıkacaklarını belirtti. Bir anket çalıştırması yaptıran MHP lideri Devlet Bahçeli, hiçbir parti ile uzlaşmazlar ise ve uzakta dururlar ise kolayca birinci parti olabileceklerini ifade etti.

OY ORANI YÜZDE 19

MHP liderinin yaptırdığı ankete göre MHP’nin oy oranı şuanda yüzde 19 civarlarında çıkıyor. Eğer bu şekilde devam ederse de daha da artacak ve oy oranı yükselerek birinci parti olabilecek.

SEÇMEN SICAK BAKIYOR

Seçmen olası bir MHP – AK PARTİ koalisyonuna sıcak bakarken, seçmenin CHP – MHP – HDP koalisyonuna ise sadece %7’lik bir destek verdiği öğrenildi. Bu bağlamda çalışmalarına devam edecek olan MHP kısa vadede yapılabilecek olan bir seçim ile tek başına iktidar olabilmeyi hedefliyor.

ERTUĞRUL GÜNAY PARTİ Mİ KURUYOR

Uzun zamandır Ak Parti içerisinde olmayan Ertuğrul Günay yeni parti kuruyor iddiaları ortalığı karıştırdı. 17 Aralık rüşvet olayından sonra Ak Parti’den istifa eden Ertuğrul Günay, istifasının ardından ilk defa siyaset ile buluşmaya hazırlanıyor.

ERTUĞRUL GÜNAY PARTİ Mİ KURUYOR

Uzun zamandır Ak Parti içerisinde olmayan Ertuğrul Günay yeni parti kuruyor iddiaları ortalığı karıştırdı. 17 Aralık rüşvet olayından sonra Ak Parti’den istifa eden Ertuğrul Günay, istifasının ardından ilk defa siyaset ile buluşmaya hazırlanıyor.

İstanbul’da 85 aydınla beraber yemek yiyecek olan Günay, farklı bir parti modelinin Türkiye’de ihtiyaç haline geldiğini vurguladı.

YENİ ANAYASA VURGUSU

Türkiye’nin yeni bir anayasaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Ertuğrul Günay “ Yeni anayasa ihtiyacının sadece Ak Parti daha doğrusu Recep Tayyip Erdoğan güdümünde gidiyor. “ ifadelerini kullandı. Ertuğrul Günay’ın parti çalışmalarına ilişkin elde henüz somut bir bilgi yokken ilerleyen günlerde yeni gelişmelerin gelmesi bekleniyor. Aydınlarla bir araya 23 – 24 Temmuz tarihleri arasında gelinecek.

AK PARTİ – HDP GÖRÜŞTÜ

Uzun bir aradan sonra beraber bir araya gelen Ahmet Davutoğlu ve Selahattin Demirtaş, seçim öncesindeki gerginliği bir kenara bırakıp beraber araya geldiler.

AK PARTİHDP GÖRÜŞTÜ

Uzun bir aradan sonra beraber bir araya gelen Ahmet Davutoğlu ve Selahattin Demirtaş, seçim öncesindeki gerginliği bir kenara bırakıp beraber araya geldiler. İkilinin gülümser tavırları her iki tarafında çok rahatlamış olduğuna yorumlandı. Davutoğlu ile en uzun süre görüşen Selahattin Demirtaş tam 1 saat 58 dakika boyunca koalisyon ihtimalini değerlendirdiler.

İKİ EŞ BAŞKAN

Davutoğlu sadece Selahattin Demirtaş değil aynı zamanda ikinci eş başkan olan Figen Yüksekdağ ile de görüştü. Görüşme detaylarını vermeyen iki tarafta uzun bir süre baş başa kaldı ve bazı kararları aldılar.

HDP İLE OLUR MU?

HDP ile koalisyonun zor olduğunu ifade eden Davutoğlu kameralar karşısında “ ellerinde silahlarla bu iş olmaz “ mesajını verdi. Özellikle HDP ile olmaz diye belirten Davutoğlu önümüzdeki günlerde görüşmelere devam edecek.

BEŞTEPE SARAYINA GİTMEM

Açıklama Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, eğer bir koalisyon olursa bakanlar kurulu toplantısı için Beştepe’deki saraya kesinlikle gitmeyeceğini açıkladı.

BEŞTEPE SARAYINA GİTMEM

Açıklama Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan geldi. Kılıçdaroğlu, eğer bir koalisyon olursa bakanlar kurulu toplantısı için Beştepe’deki saraya kesinlikle gitmeyeceğini açıkladı.

BAŞBAKAN OLURSAM GİTMEM

Kemal Kılıçdaroğlu, koalisyon yapılırsa ve eğer başbakan olursa Cumhurbaşkanı ile görüşmek için kesinlikle saraya gitmeyeceğini vurguladı. Yargının bağımsız olması şartını koşan Kılıçdaroğlu, “ eğer yargı bağımsız ise nasıl bir kaçak bina da Cumhurbaşkanı barınabiliyor? “ diye soru sordu.

PAZARTESİ BAŞLIYOR

Koalisyon çalışmaları için görüşmeler ise Pazartesi günü başlıyor. Yetkiyi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk öncelik olarak CHP, daha sonra MHP ve en son olarak ise HDP ile görüşeceklerini belirttiler. Koalisyon çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüteceklerini ifade eden Ahmet Davutoğlu Pazartesi günü ilk olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek.

KIZIMIN REZİDANSLARI VAR AMA HARAM YEMEDİ

Son günlerde kamuoyunun en yoğun şekilde konuştuğu rezidans olayında Kemal Kılıçdaroğlu sorulan sorulara cevap verdi.

KIZIMIN REZİDANSLARI VAR AMA HARAM YEMEDİ

Son günlerde kamuoyunun en yoğun şekilde konuştuğu rezidans olayında Kemal Kılıçdaroğlu sorulan sorulara cevap verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Ümraniye İlçe Başkanlığının verdiği iftar yemeğine katıldı. Burada yemek sonrasında bir dizi soruları yanıtlayan Kemal Kılıçdaroğlu’na kızı ile ilgili soru soruldu.

ONURLU VE PIRIL PIRIL İNSANLARDIR

Gazeteciler Kılıçdaroğlu’na “ Kızına yönelik iddialara ilişkin neler söyleyeceksiniz? “ diye sordu. Kılıçdaroğlu ise “ Kızıma haram yememesini öğrettim. Hepsi onurlu ve pırıl pırıl insanlardır. Hayatları boyunca harama bulaşamadılar. Kendi alın terleri ile kazanarak aldılar. Kul hakkı yemediler, hırsızlık yapmadılar. Onları çok seviyorum ve gurur duyuyorum. “ dedi.

İftara aynı zamanda Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin ve Mahmut Tanal gibi bilindik isimlerde katıldı.

CUMHURBAŞKANI GÖREVLENDİRMEYİ BUGÜN YAPACAK

Grup toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı’nın bugün bir yetkilendirme yapacağını belirtti. Hükümeti kurma yetkisini verecek kişi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise bugün 17:30’da Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi bulunuyor.

CUMHURBAŞKANI GÖREVLENDİRMEYİ BUGÜN YAPACAK

Grup toplantısında konuşan Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı’nın bugün bir yetkilendirme yapacağını belirtti. Hükümeti kurma yetkisini verecek kişi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise bugün 17:30’da Ahmet Davutoğlu ile görüşmesi bulunuyor.

Birçok kişi bu akşam görüşülecek olan görüşmeye kilitlenmiş durumda diyebiliriz. Davutoğlu sözlerine ise şöyle devam etti: “ Cumhurbaşkanımız ile öğleden sonra görüşmem olacak. Kendisi bugün görevlendirmeyi yapacak. Ertelenmesi veya gecikmesi gibi bir durum söz konusu dahi değil. Cumhurbaşkanımız görevi vermeden önce biz zaten hazırlıklarımızı yaptık. “ dedi.

KOALİSYON KAPILARI HER ZAMAN AÇIK

Koalisyon kapılarını her zaman açık tutacaklarını belirten Ahmet Davutoğlu, MHP gibi kapıları kapatmadıklarını belirtiyor. HDP’nin iki yüzlü siyaset yaptığını ve onlarla bir koalisyonun imkansız olduğunu belirten Davutoğlu, yetkiliyi aldıktan sonra yaptıkları çalışmalar doğrultusunda işe koyulacaklarını ve hızlı hareket ederek Türkiye’yi içerisinde bulunduğu durumdan kurtaracaklarını belirttiler.

AK PARTİ'DEN BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA ANKETİ

Ak Parti bir yandan koalisyon çalışmalarını sürdürürken bir diğer yandan da olası bir erken seçim ihtimalinde nelerin olabileceğini düşünüyor.

AK PARTİ’DEN BUGÜN ERKEN SEÇİM OLSA ANKETİ

Ak Parti bir yandan koalisyon çalışmalarını sürdürürken bir diğer yandan da olası bir erken seçim ihtimalinde nelerin olabileceğini düşünüyor. Araştırmalarını bu yönde yapmakta olan Ak Parti, özellikle erken seçim olursa oy oranı ne olur diye sürekli araştırma yapmaya devam ediyor. Yaptırdığı araştırmalardan çıkan sonuç ise, erken bir seçim yaşanırsa, ikinci bir koalisyon seçeneğinin çıkmamasıdır.

%46 GÖZÜKEN RAKAM

Şuanda gözüken rakamın %46 olduğunu açıklayan Ak Partili yöneticiler ve araştırma şirketleri, oyların büyük bir bölümünün MHP ve HDP’den geleceğine işaret ediyorlar. Özellikle MHP’den çok ciddi kopmaların olduğunu ifade eden araştırma şirketi, koalisyon kurulma aşamasında MHP’nin umursamaz tavrının tabanda rahatsız edici olduğunu ifade ediyor.

ERKEN SEÇİM OLURSA TEK İKTİDAR ÇIKAR

Eğer erken seçim gibi bir seçenek olursa bunun en yakın, Eylül veya Ekim gibi olacağını söyleyen araştırma şirketleri, sonuçların ise büyük sürprizlerle dolu olacağını ifade ediyor.

MHP LİDERİ AK PARTİYE TAMAMEN KAPALIYIZ DEDİ

Gazeteci Ahmet Hakan’a röportaj veren MHP lideri Devlet Bahçeli, koalisyon ile ilgili çalışmaları kendilerinin de yürüttüğünü belirtti.

MHP LİDERİ AK PARTİYE TAMAMEN KAPALIYIZ DEDİ

Gazeteci Ahmet Hakan’a röportaj veren MHP lideri Devlet Bahçeli, koalisyon ile ilgili çalışmaları kendilerinin de yürüttüğünü belirtti. Koalisyon konusunda Ak Parti ile ilgili karar verdiklerini açıklayan Bahçeli, kapılarının Ak Partiye tamamen kapalı olduğunu belirtti.

BİRBİRİMİZİ KANDIRMAYA GEREK YOK

MHP lideri Ak Parti ile bir koalisyon kurup kendimizi ve halkı kandırmanın bir gereği yok dedi. Özellikle Ak Parti ile MHP tabanlarının koalisyon konusunda anlaşmasına rağmen MHP liderinin böyle bir açıklama yapması tabanlar arasında tartışma yarattı.

AK PARTİ – CHP BU İŞİ ÇÖZER

Ülkede bir toplumsal yarılma olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, bu yarılmayı ancak bir Ak Parti – CHP koalisyonu halledebilir dedi. Ahmet Hakan’ın “ AKP’ye kapıları kapattınız ancak; bir yol önerecek misiniz? “ sorusuna ise “ Elbette… Bu işin içerisinde olmasak da Ak Partiye Türkiye için bir yol önereceğiz. “ dedi.