Sağlık Bakanlığı Bilişim Uzmanı Alım Sonuçları Yayınlandı

26 Mart 2016 Cumartesi, 15:10

Sözleşmeli bilişim personeli olarak çalışacak kişilere uygulanan sınav sonuçları açıklandı.<!–- more- –> Sağlık Bakanlığı Bilişim Uzmanı Alım Sonuçları Yayınlandı

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na yönelik yayımlanan ilan doğrultusunda; Sağlık Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak çalışılacak bilişim personellerinin alımının yapılacağı bilgisi verilmişti. Yayınlanan ilanla beraber, bir çok aday başvuruda bulunmuş, bazıları ise sürenin uzatılmasından yana tepkilerini dile getirmişti. Ancak yapılacak olan personel alımına ilişkin sınavlar dahi tamamlandı.

Sağlık Bakanlığı bilişim uzmanı alım sonuçları yayınlandı. Yayınlanan ilan doğrultusunda başvurularını tamamlayan adaylar arasından sınava tabi tutulanlar için, Sağlık Bakanlığı bilişim uzmanı alım sonuçları da bugün itibariyle duyuruldu.

Duyurulan bildiriye göre alımı yapılacak olan .net yazılım uzmanı pozisyonu için sözlü mülakata 27 aday katılmıştı. Katılan adaylardan yalnızca 6 tanesi asil aday olarak listede yer almış durumda. Halen kontenjan eksikliği bulunuyor. Bu pozisyon için ileriye dönük bir alım daha gerçekleştirilmesi muhtemel gözüküyor.

Oracle veri tabanı uzmanı pozisyonu için mülakata çağrılan 9 adaydan sadece 1 tanesi asil aday olarak kayıtlara geçmiş. Yine .Net yazılım uzmanı pozisyonunda olduğu gibi yeni bir bildiri ile buradaki personel ihtiyacının doldurulmasına çabalanabilir.

Ayrıca yazılım proje yöneticisi pozisyonu için sözlü mülakata davet edilen 3 kişiden hiçbiri asil aday olarak kayıtlarda yer almıyor. Bu yönde bir eksikliğin olduğunu da söylemek mümkün.

Bunlara ek olarak Linux sunucu uzmanı pozisyonu içinde mülakata 3 kişi çağırılmış, ancak asil aday olan kişi bulunmuyor. Bahsi geçen pozisyonlar gibi diğer pozisyonlarda da halen açıklar olduğunu gözlemleyebiliyoruz.

Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar http://sbu.saglik.gov.tr/sozbilson/ bağlantısını takip ederek, sonuçları öğrenebilmektedirler.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.