SAĞLIK BAKANLIĞI 1 MİLYON BİSİKLET VERECEK

19 Mayıs 2015 Salı, 21:24

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamasında “ Fiziksel Aktiviteyi Artırma Projesi 2015 – 2018 “ kapsamında birçok kişiye bisiklet dağıtılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI 1 MİLYON BİSİKLET VERECEK

Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamasında “ Fiziksel Aktiviteyi Artırma Projesi 2015 – 2018 “ kapsamında birçok kişiye bisiklet dağıtılacak. Hedefin ilk olarak ortaokul öğrencileri olması sebebi ile birçok kişinin bu alımdan faydalanacağını ve toplamda 1 milyon bisikletin dağıtılacağını söyledi.

MÜEZZİNOĞLU AÇIKLAMA YAPTI

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu yaptığı açıklamasında öğrencileri ve çocukları hem sevindirmek hem de sağlık açısından yeni nesle spor yaptırmak istenmektedir. Özellikle Türkiye’nin de giderek Amerika ve Avrupa’ya benzemesi sebebi ile devlet ve hükümet olarak uygulamalar yapılması hem doğru bir karar olurken, obezite ile mücadelede aileleri de sevindirmektedir.

5 – 6 – 7. SINIFLARA

İlk olarak 5. 6. ve 7. Sınıflara dağıtımı yapılacak olan bisikletler daha sonrasında diğer sınıflara da dağıtılacak. Toplamda 1 milyon hedef koyan Sağlık Bakanlığı bu hedef doğrultusunda bazı üniversitelere de toplamda 3,500 adet bisiklet vermeyi hedeflediklerini açıklamışlardır.

Öncelikli olarak bisiklet yolu olan büyük illerde dağıtımların yapılacağını belirten bakanlık, bisiklet yolu ile ilgili gerekli kriterleri belediyelerin Sağlık Bakanlığının sitesinden bulabileceğinin de altını çizdi.Yorum yazın...

isbilgisi.Com | Her Hakkı Saklıdır.