Home / Sağlık / ÖĞÜNLERDE BEYAZ EKMEK TÜKETMEYİN

ÖĞÜNLERDE BEYAZ EKMEK TÜKETMEYİN

Doktorlar beyaz ekmeğin zararından bahsederken, öğünlerde beyaz ekmek tüketilmesinin son derece zararlı olduğunun altını çiziyorlar.

ÖĞÜNLERDE BEYAZ EKMEK TÜKETMEYİN

Doktorlar beyaz ekmeğin zararından bahsederken, öğünlerde beyaz ekmek tüketilmesinin son derece zararlı olduğunun altını çiziyorlar. Bu sebepten dolayı da beyaz ekmek yerine tam buğday ya da tam tahıllı ekmek tüketilmesini tavsiye ediyorlar. Bu sebepten dolayı öğünlerde beyaz ekmek tüketiminde kaçınılması için uyarıda bulunuyorlar.

KİLO ALDIRIYOR

Beyaz ekmeğin kilo aldırdığını ve çikolatadan bile daha etkili olduğunu söylüyorlar. Bu sebepten dolayı beyaz ekmekten kaçmanın çok doğru olduğunu belirtiyorlar. Özellikle kilo vermek isteyenlerin sadece 1 ay bile beyaz ekmeği kesmesi ile çok rahat bir şekilde 5 – 6 kilo verebileceğini ifade ediyorlar.

VÜCUDA ZARARLI

Beyaz ekmeğin vücuda birçok zararı olduğunu ifade eden doktorlar ve uzmanlar ilerleyen zamanlarda bu sıkıntının başka yerlerden geleceğini ifade ediyorlar. Özellikle şeker hastalığının tetiklenmesi konusunda dikkat edilmesini isteyen uzmanlar, beyaz ekmek tercih edeceklerse de güvendikleri bir fırından alsınlar diye ısrarla uyarıda bulunuyorlar.

MARKETLERİ TERCİH ETMEYİN

Büyük marketlerin hazırladıkları katkılı ekmeklerden kaçmanın da doğru olduğunu ifade eden uzmanlar, bu tarz büyük marketlerin katkılı ekmek yaptığını ve uzun vade de ciddi zararlarının olduğun da altını özellikle çiziyorlar.

About isbilgisi

Check Also

Cilt Tüylerine Sprey İle Son VerinTüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar Mı? Tüy Dökücü Sprey ve Yağ İşe Yarar …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir