Jale Refik Rogers Sağlık yönetimi Hakkında Açıklama Yaptı

Jale Refik Rogers " Hastanelerin donanımının yetersiz oluşu, halka iyi hizmet verememesi öncelikli konulardan biri." açıklamasını yaptı.

Jale Refik Rogers Sağlık yönetimi Hakkında Açıklama Yaptı

Jale Refik Rogers " Hastanelerin donanımının yetersiz oluşu, halka iyi hizmet verememesi öncelikli konulardan biri." açıklamasını yaptı.

20 Haziran 2017 Salı 16:35
Jale Refik Rogers Sağlık yönetimi Hakkında  Açıklama Yaptı

Halkın Partisi Merkez Yürütme Organı üyesi Jale Refik Rogers yapmış olduğu açıklamada Kıbrıs yönetimini kötü gidişatının bir sonucu olarak sağlık yönetimine değindi. “Ülkemizde sağlık yönetimi, kötü yönetimin en bariz örneklerinden biri haline geldi.” diyen Rogers, seçim gündeminde halka olan hizmetteki eksikleri dile getirdi. Jale Refik Rogers’ e göre sağlık sisteminde gözlemlenen disiplin dışı sistem anlayışı geçmiş dönemlerden günümüze dek süregelmektedir. Gerek kurum altında çalışan personel memnuniyetsizliğinin gerek kurum yönetmeliğinin aksamasının sağlık sektöründe karşılanması istenmeyen bir tablo ile bizleri karşı karşıya bıraktığını ifade eden Rogers çeşitli eleştiriler dile getirdi. Ona göre burada odak noktası halka hizmetin sağlıklı işlememesidir. Jale Refik Rogers mensubu olduğu Partisinin hedeflerinin bu gidişata son vereceğini, yürürlüğe koyacakları planlarının bulunduğunu dile getirdi.

halkın-partisi.jpg

Hastanelerin donanımının yetersiz oluşu, halka iyi hizmet verememesi Halkın Partisi Merkez Yürütme Organı üyesi olan Jale Refik Rogers için öncelik gösteren konuların başında geliyor. Günümüz yönetiminin kapsamında Sağlık Bakanlığı’ nın da bünyesinde yolsuzluklar, ihale gecikmeleri gibi iddiaların olduğunu dile getiren Rogers, bulunduğu açıklamalarda yapılan israflara değindi. Harekete geçmek gerektiğini söylerken yapılması gerekenleri ifade etti. Rogers, partisinin ilk olarak israfı kısacağını, ardından otomasyon sistemini daha işler hale getireceğini, personel istihdamında yenilikler sağlayacağını, içinde bulunduğumuz çağa uygun güncel yasalar oluşturacağını ve bu yasaların etkin bir şekilde uygulanacağı ortamı tedarik edeceğini belirtti.

Hastane denetimlerinin de sıklaşacağını, donanımlı personel ve teçhizatlar ile bir sağlık kurumunda olması gerektiği gibi hizmet sunulacağını ekleyen Rogers, halkın seçimlerde kendi iradeleriyle her zaman en doğru kararı vereceğini ve bu konuda halka güvendiklerini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler:
Sağlık Yönetimi
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol